Policja zatrzymała kibiców Śląska. To dopiero początek ich problemów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / wroclaw.policja.gov.pl / Na zdjęciu: pseudokibice zatrzymani po meczu PKO Ekstraklasy Śląsk - Pogoń (0:1)
Materiały prasowe / wroclaw.policja.gov.pl / Na zdjęciu: pseudokibice zatrzymani po meczu PKO Ekstraklasy Śląsk - Pogoń (0:1)
zdjęcie autora artykułu

Prezes Śląska Wrocław zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za incydent w meczu z Pogonią Szczecin muszą się liczyć z karą finansową. "O wieloletnim zakazie stadionowym nawet nie wspominam" - podkreślił we wpisie na X Patryk Załęczny.

W tym artykule dowiesz się o:

Śląsk Wrocław został ukarany przez Komisję Ligi za skandaliczne wydarzenia podczas meczu PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin (0:1). Bramkarz drużyny gości - Rumun Valentin Cojocaru - został trafiony butelką rzuconą z trybun. Kara finansowa, którą musi zapłacić wrocławski klub, to 50 tys. złotych (więcej TUTAJ).

Rzecznik prasowy Śląska Jędrzej Rybak poinformował w rozmowie z WP SportoweFakty, że udało się już zidentyfikować potencjalnych sprawców (więcej TUTAJ).

Obu pseudokibicom grożą poważne konsekwencje. W czwartek (15.02) głos w sprawie zabrał w mediach społecznościowych prezes klubu z Wrocławia, Patryk Załęczny.

"Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, sprawy związane z bezpieczeństwem traktujemy priorytetowo. Dzięki naszym sprawnym działaniom i współpracy ze służbami obaj sprawcy niedzielnego zamieszania zostali już zatrzymani" - napisał działacz w serwisie X.

Wobec zatrzymanych pseudokibiców, sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia. Szef Śląska dodał, że to jednak początek problemów sprawców incydentu. Klub będzie chciał ich obciążyć karą pieniężną.

"Niezależnie od działań organów ścigania, jako klub także będziemy dążyć do obciążenia ich karą finansową. O wieloletnim zakazie stadionowym nawet nie wspominam, bo to oczywistość" - zapowiedział Załęczny.

Zobacz: Jest decyzja! Śląsk Wrocław ukarany przez Komisję Ligi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie minęło nawet 20 sekund. Szalony początek meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (0)