Ależ przemiana byłego reprezentanta Polski. Dźwiga potężne ciężary

Piotr Celeban w lipcu 2022 roku zawiesił buty na kołku. Były reprezentant Polski wciąż jednak prowadzi aktywny tryb życia - trenuje trójbój siłowy. - Daje mi to drugie życie po karierze - powiedział w filmie opublikowanym przez PKO Ekstraklasę.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Na obu zdjęciach: Piotr Celeban WP SportoweFakty / GETTY IMAGES/EKSTRAKLASA / Na obu zdjęciach: Piotr Celeban
Jedną z niegrających już legend Śląska Wrocław jest niewątpliwie Piotr Celeban, który w barwach tego klubu dwanaście lat temu zdobył m.in. mistrzostwo Polski. Świetne występy zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski. Rozegrał w niej łącznie dziesięć spotkań.

W lipcu 2022 roku defensor zdecydował się na zakończenie kariery. Natomiast na jego temat znów jest głośno. Niedawno wyszło na jaw, że były kadrowicz trenuje trójbój siłowy.

W filmie dokumentalnym opublikowanym na oficjalnym kanale Ekstraklasy na YouTube w cyklu "Galeria legend Ekstraklasy" opowiedział więcej o swojej pasji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Neymar odpowiada hejterom. W swoim stylu

- Zawsze byłem tym "fizolem", jak to niektórzy nazywali. Zdecydowałem się właśnie na trójbój i daje mi to drugie życie po karierze. Ja tak naprawdę zaczynam i czasami ta gorąca głowa, że chce się sprawdzić, skutkuje tym, że możesz sobie tylko zaszkodzić. Więc trzeba mieć kontrolę - stwierdził.

- To jest fajna pasja, która pozwala mi - tak jak w piłce - wstawać z rana, przychodzić na trening. Ten sport uczy dyscypliny i pokory. Tu nie walczysz z przeciwnikiem, tylko ze sztangą i ciężarami (...). To jest uzależnienie, które ma każdy sportowiec - dodał.

Piotr Celeban jest aktualnie trenerem przygotowania motorycznego drugiej drużyny Śląska Wrocław. 38-latek postawił sobie za cel stworzenie szeregu szkoleń, które umożliwiłyby połączenie filozofii trójboju siłowego z piłką nożną. - Chciałbym uczyć podstaw przygotowań siłowych - podsumował.

Zobacz też:
Maciej Skorża wróci na ławkę trenerską? Są nowe informacje
Słynny dziennikarz ujawnia: Mbappe podjął decyzję w sprawie przyszłości!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×