Efektowny gol nie dał zwycięstwa w II lidze

Drugoligowe granie w 2024 roku rozpoczęło się zaległym meczem Polonii Bytom ze Skrą Częstochowa. Beniaminek zremisował ze spadkowiczem 2:2. Skra odpowiedziała w ostatniej akcji na znakomity strzał Konrada Andrzejczaka.

piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
Pierwsze minuty meczu przebiegły ze wskazaniem na Skrę Częstochowa, ale uderzenie numer jeden oddała Polonia Bytom. Lucjan Zieliński przyspieszył na boku boiska i postraszył odważnym kopnięciem bramkarza gości. Niewiele później również niecelnie strzelił Szymon Jopek.

W 24. minucie Polonia przestała ostrzegać gości i zdobyła gola na 1:0. Wykorzystała do tego stały fragment gry w postaci rzutu rożnego. Odchodzące dośrodkowanie zostało strącone przez Adriana Piekarskiego w pobliże bramki Jakuba Rajczykowskiego. Nie zdążył bramkarz, nie zdążyli obrońcy, a Tomasz Gajda oddał uderzenie z bliska do siatki. Był to pierwszy strzał celny w meczu.

Gospodarze pozostali groźniejsi i z ich ataków wynikało większe niebezpieczeństwo. W 35. minucie Michał Szmigiel chciał podwyższyć prowadzenie strzałem z kilkunastu metrów, jednak nadział się na blok przeciwnika i musiał zadowolić wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego. Z kolei w 39. minucie Jakub Rajczykowski uratował przyjezdnych po płaskim dośrodkowaniu Filipa Żagiela i uderzeniu z bliska Dawida Wolnego.

W 42. minucie Skra wymierzyła gospodarzom karę za niewykorzystane sytuacje podbramkowe. Ponownie decydował stały fragment gry, ponieważ Maciej Mas sprytnie główkował na 1:1 w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego za faul Michała Szmigiela. Polonia miała czego żałować, ponieważ nic nie zapowiadało, że straci zaliczkę w pierwszej połowie meczu.

Po przerwie zespołom nie spieszyło się do frontalnego atakowania. Tym razem jako pierwszy popracował Karol Szymkowiak i rozprawił się z dwoma strzałami częstochowian. Reakcją trenera Polonii było wprowadzenie za jednym zamachem dwóch nowych napastników Kamila Wojtyry i Konrada Andrzejczaka.

Na efekt nie trzeba było długo czekać i w 64. minucie padła kapitalna bramka na 2:1 dla Polonii. Konrad Andrzejczak oddał fenomenalne uderzenie zza pola karnego. Piłka poszybowała z wysoką prędkością, po czym odbiła się od poprzeczki, a także za linią bramkową. Dłonie same składały się do oklasków, a bytomianie mogli raz jeszcze bronić zaliczki.

I tym razem Polonia nie dowiozła przewagi. W ostatniej minucie doliczonego czasu Skra ponownie doprowadziła do remisu strzałem głową. Mocnym finiszem popisał się Maciej Mas, a po jego uderzeniu na 2:2 sędzia Paweł Horożaniecki nawet nie wznowił gry.

Polonia Bytom - Skra Częstochowa 2:2 (1:1)
1:0 - Tomasz Gajda 24'
1:1 - Maciej Mas 42'
2:1 - Konrad Andrzejczak 64'
2:2 - Maciej Mas 90'

Polonia: Karol Szymkowiak - Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Michal Bedronka, Michał Szmigiel, Szymon Jopek, Tomasz Gajda, Patryk Romanowski (90' Dawid Brzozowski), Lucjan Zieliński (84' Daniel Ściślak), Filip Żagiel (62' Kamil Wojtyra), Dawid Wolny (62' Konrad Andrzejczak)

Skra: Jakub Rajczykowski - Oliwier Wypart, Paweł Kucharczyk (81' Mateusz Bartosiak), Filip Nawrocki, Mateusz Winciersz, Mikołaj Łabojko, Jakub Niedbała (73' Mateusz Maćkowiak), Tobiasz Kubik (73' Paweł Kołodziejczyk), Maciej Mas, Przemysław Sajdak, Jan Ciućka (76' Mateusz Kaczmarek)

Żółte kartki: Żagiel, Szmigiel, Jopek (Polonia) oraz Łabojko (Skra)

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w II lidze?