Tym razem Motor Lublin przespał końcówki

Motor Lublin zapracował w rundzie jesiennej na tytuł mistrza ostatnich minut meczów. Tym razem stracił gole, decydujące o porażce 0:2 z GKS-em Katowice, w końcówkach obu połów. Jedna z bramek była spektakularna.

Goncalo Feio WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio
GKS Katowice rozpoczął sezon obiecująco, ale następnie popadł w przeciętność. Bilans sześć wygranych, sześć remisów i sześć porażek to doskonałe podsumowanie nierównej rundy jesiennej w Katowicach. Akurat w ostatnim meczu ligowym w 2023 roku GKS pokonał 4:1 Chrobrego Głogów, dzięki czemu zimował z całkiem bezpieczną przewagą nad strefą spadkową.

Beniaminek z Lublina pokazał w pierwszej rundzie po awansie, że nie chce zasiedzieć się na zapleczu PKO Ekstraklasy. Motor ponownie zbliżył się do miejsc premiowanych awansem dzięki trzem wygranym na zakończenie roku, a ponadto umocnił w strefie barażowej. W sierpniu zremisował z katowiczanami u siebie 1:1, a jeszcze nigdy nie zdobył kompletu punktów przy Bukowej.

Pojedynek rozkręcił się w kwadransie przed przerwą. Szalał Sebastian Bergier, który w krótkim fragmencie meczu strzelił w poprzeczkę Motoru, a także uratował zespół przed stratą gola na linii bramkowej. GKS zdobył prowadzenie 1:0 w 42. minucie z rzutu karnego. Arkadiusz Jędrych pokonał uderzeniem po ziemi Łukasza Budziłka, a jedenastka została przyznana za zagranie ręką Marcela Gąsiora.

Trener Goncalo Feio już w przerwie dokonał dwóch zmian w jedenastce. Drużyna Portugalczyka nie przeprowadziła mimo to ani jednego skutecznego ataku. Z kolei GKS zamknął mecz golem na 2:0 Sebastiana Bergiera w 85. minucie. Napastnik huknął potężnie zza pola karnego i pokonał dobrze znanego w Katowicach - Łukasza Budziłka.

GKS Katowice - Motor Lublin 2:0 (1:0)
1:0 - Arkadiusz Jędrych (k.) 42'
2:0 - Sebastian Bergier 85'

GKS: Dawid Kudła - Aleksander Komor, Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Marcin Wasielewski, Antoni Kozubal (90' Bartosz Baranowicz), Oskar Repka, Grzegorz Rogala (90' Adrian Danek), Adrian Błąd (77' Mateusz Marzec), Shun Shibata (78' Christian Aleman), Sebastian Bergier (87' Kacper Pietrzyk)

Motor: Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Kamil Kruk, Sebastian Rudol, Krystian Palacz (46' Filip Luberecki), Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (54' Jakub Lis), Piotr Ceglarz (70' Kamil Wojtkowski), Dariusz Kamiński, Mariusz Rybicki (46' Mbaye N'Diaye), Kacper Śpiewak (76' Samuel Mraz)

Żółte kartki: Rogala, Bergier (GKS) oraz Palacz (Motor)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)