Wstydu nie mają. Wyciekło, kto poleciał do Rosji

Coraz mniejsze sankcje dotykają Rosję ze strony UEFA. Organizacja w ostatnim czasie wykonała kolejny ruch, pokazujący zmianę podejścia do kraju, który zaatakował Ukrainę w lutym 2022 roku.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
flagi Rosji przed piłkarskim meczem Getty Images / Alan Harvey/SNS Group / Na zdjęciu: flagi Rosji przed piłkarskim meczem
Prawie dwa lata temu wybuchła wojna na Ukrainie, a to wszystko za sprawą Rosji. Z tego powodu zarówno FIFA, jak i UEFA wykluczyły ten kraj ze swoich rozgrywek. Nie została jednak pozbawiona członkostwa w strukturach.

Obecnie widzimy, że mimo wciąż trwającej wojny, mają miejsce zmiany w sankcjach dla Rosjan. A poluźnienie ich pomaga im powoli wracać na salony. Już we wrześniu 2023 roku została podjęta decyzja dotycząca powrotu sędziów piłkarskich z tego kraju (więcej TUTAJ).

Z kolei 8 lutego 2024 roku odbył się kongres UEFA w Paryżu. I nie zabrakło na nim delegacji Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, która otrzymała zaproszenie do uczestnictwa i postanowiła z niego skorzystać.

Teraz portal sport24.ru poinformował, że na kursie trenerskim w Rosji pojawili się przedstawicieli UEFA. Tym samym piłkarska organizacja po raz kolejny pokazała, iż coraz bardziej zmienia swoje postrzeganie kraju, który zaatakował Ukrainę.

- Wznowiono osobiste wizyty osób z UEFA. W zeszłym tygodniu mieliśmy po prostu "rzeczoznawcę", tak go nazwijmy. Pojawił się i spędził wszystkie trzy dni z grupą. Planuje przyjechać do nas ponownie w kwietniu - powiedziała szefowa akademii RUF Irina Baranowa na antenie jednego z rosyjskich programów sportowych.

Przeczytaj także:
Szokujące słowa. Tak mówi o meczu z Rosją

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×