Szokująca reakcja mistrza na wywiad Putina. "Niech najpierw trochę poczyta"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Robert Dowhan i Darcy Ward
Instagram / / Na zdjęciu: Robert Dowhan i Darcy Ward
zdjęcie autora artykułu

Darcy Ward wprawił w osłupienie polskich kibiców, kiedy w mediach społecznościowych pochwalił "wywiad" Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem. Postawą byłego mistrza świata juniorów zszokowany jest Robert Dowhan, poseł i były prezes Falubazu.

W tym artykule dowiesz się o:

- Chciałbym pozdrowić Darcy’ego, bo dawno nie rozmawialiśmy. Obserwuję jego profile społecznościowe. Kibicuję mu. Niestety, z przykrością muszę jednak stwierdzić, że na polityce zna się słabo. Powinien trochę więcej poczytać, by zrozumieć, co dzieje się w Europie i na Ukrainie. Wskazane byłoby także poznanie opinii szerszego grona osób. Wtedy może zmieni podejście do tego, co napisał i co w tej chwili myśli - mówi Robert Dowhan.

Przypomnijmy, że we wspomnianej rozmowie Putin bez przerwy powtarzał kłamliwe i propagandowe tezy, także na temat Polski. Bredził, że to Polacy wymyślili nazwę "Ukraina", że polonizowaliśmy część kraju. Nie wykluczył też agresji na Warszawę. Przywódca Kremla zarzucił nam też współpracę z Hitlerem w podziale Czechosłowacji w 1938 roku.

Reakcja żużlowca Darcy'ego Warda na te słowa była wręcz szokująca. - "Mam zamiar obejrzeć ten wywiad z otwartym umysłem na świat, w którym żyjemy, z jedną stroną popychającą nas bez końca" - napisał Australijczyk i natychmiast spotkał się z krytyką polskich kibiców i dziennikarzy, którzy na portalu X nie zostawili na nim suchej nitki.

- Ciężko to komentować. Każdy ma wprawdzie prawo do swojej oceny rzeczywistości, ale my jako społeczeństwo postępiamy to, co dzieje się w Ukrainie, ten rozlew krwi i umysły, w których rodzą się tak chore rzeczy. Bardzo wspieramy naród ukraiński. Wszyscy otwarliśmy dla nich swoje domy i portfele. Każdy z nas chce jak najszybszego zakończenia tej wojny. Mieszkamy bardzo blisko. To wszystko dzieje się przecież u granic naszej ojczyzny - podsumowuje Robert Dowhan.

ZOBACZ WIDEO: Szokująca reakcja mistrza na wywiad Putina. "Niech najpierw trochę poczyta"

Zobacz także: Majewski o krok od Polonii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty