Miała walczyć o igrzyska. Nie żyje Norin Betani

Tragiczne wieści przekazała w środę Zambijska Federacja Piłki Nożnej. Wszyscy opłakują śmierć Norin Betani, która zmarła na kilka dni przed startem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Norin Betani Facebook / Football Association of Zambia / Na zdjęciu: Norin Betani
Norin Betani znajdowała się w składzie na piątkowy mecz kwalifikacyjny do IO 2024 z Ghaną, ale wydarzyła się niewyobrażalna tragedia. Zambijska Federacja Piłki Nożnej przekazała w komunikacie wstrząsającą informację o śmierci młodej piłkarki.

Sekretarz federacji Reuben Kamanga poinformował media, że piłkarka podczas zgrupowania źle się poczuła i na zalecenie lekarzy została zabrana do szpitala na dokładne badania. U utalentowanej napastniczki podejrzewano malarię. Zawodniczka zmarła w środę w wieku 24 lat.

"Z przykrością ogłaszamy śmierć jednej z naszych zawodniczek Norin Betani, która znajdowała się w składzie na mecz z Ghaną. Betani została zabrana do szpitala położonego najbliżej obozu drużyny. Pacjentka została w poniedziałek skierowana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i aż do śmierci przebywała pod opieką lekarską" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

"Wzywamy wszystkich członków piłkarskiej rodziny, aby opłakiwali zmarłą z godnością i szanowali pełną prywatność rodziny" - dodaje Zambijska Federacja Piłki Nożnej.

Wszyscy są pogrążeni w żałobie. Podczas jednego z treningów zambijskiej reprezentacji nie obyło się bez wzruszających obrazków. Na platformie X krąży post z nagraniem wideo, na którym widzimy jak koleżanki z kadry oddały Norin Betani hołd. Można go zobaczyć poniżej:

Czytaj także:
Rodzinna tragedia Haalanda. Tego samego dnia zagrał mecz
Jest już termin. Tego dnia gwiazdor pozna wyrok

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×