Zapytał o wykształcenie Błaszczykowskiego. "Nie chcę się wymądrzać"

Jakub Błaszczykowski jeszcze w trakcie kariery sportowej zadbał o wykształcenie. Wątek ten pojawił się w podcaście Onetu prowadzonym przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. W piątek na Amazonie zadebiutował film o byłym kapitanie kadry.

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Jakub Błaszczykowski Newspix / Leonhard Simon / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
Wielu kibiców do dziś z sentymentem wspomina występy Jakuba Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski. Wieloletni kapitan kadry zagrał w 109 meczach w narodowych barwach i był jednym z bohaterów drużyny podczas udanego występu na Euro 2016, gdzie Biało-Czerwoni dotarli do ćwierćfinału.

Jeszcze w trakcie kariery sportowej Błaszczykowski postanowił zdobyć wyższe wykształcenie. W 2007 roku, tuż przed transferem do Borussii Dortmund zdał maturę w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Były piłkarz m.in. Borussii Dortmund krótko po mistrzostwach Europy w 2016 roku obronił pracę licencjacką na ówczesnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). 38-latek studiował turystykę i rekreację, o czym w podcaście Onetu przypomniał Kuba Wojewódzki.

- Tego pytania się nie spodziewasz. Masz dyplom Akademii im Jana Długosza w Częstochowie. Kierunek: turystyka i rekreacja. Licencjat pierwszego stopnia, dziś sprawdziłem. Są jeszcze inne stopnie licencjatów? - zapytał popularny dziennikarz.

ZOBACZ WIDEO: To musiało się wydarzyć. Jego historia trafiła na ekrany

Błaszczykowski twierdząco odpowiedział na pytanie, a Wojewódzki postanowił drążyć temat. Zapytał on byłego piłkarza o to, co dokładnie oznacza jego tytuł. 39-latek w odpowiedzi przybliżył szczegóły swojej pracy licencjackiej.

- Nie chcę się tutaj zagłębiać i wymądrzać, ale w sumie pamiętam, jaką pracę pisałem. Jej tytuł to "Ubytek wagi w okresie przygotowawczym na przykładzie sportowca" - przekazał Błaszczykowski.

Temat pracy ewidentnie zaciekawił Wojewódzkiego. Postanowił on dopytać rozmówcę o to, jak prowadził badania do pracy. "Jak zbierałeś materiał? Patrzyłeś na siebie, ubywało Ci wagi?" - rzucił żartobliwie.

- Dużą pomoc w tym aspekcie otrzymałem od ludzi z Akademii. Ale to nie było też tak, że się nie przygotowywałem do tego - wyjaśnił były kapitan reprezentacji.

Kończąc wątek wykształcenia Błaszczykowskiego, popularny dziennikarz zauważył, że kierunek jego studiów obejmował również zagadnienia związane z turystyką. Z tego powodu poprosił go o polecenie kierunku wakacyjnego w Polsce. Były piłkarz w odpowiedzi nawiązał do motoryzacyjnych upodobań Wojewódzkiego, który jest znany ze swojej pasji do sportowych pojazdów.

- Biorąc pod uwagę, jakimi samochodami jeździsz, to bardziej morze niż góry - zażartował Błaszczykowski.

Były kapitan reprezentacji Polski był gościem Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z okazji premiery filmu dokumentalnego opowiadającego o jego historii. Produkcja "Kuba" w reżyserii Jana Dybusa w piątek (23.02) zadebiutowała na platformie Amazon Prime.

Czytaj też:
Wiemy, ile zarobi w Wiśle Billel Omrani. Zaskakująca kwota dla Algierczyka
Zabrał głos ws. Lewandowskiego w kadrze. Na koniec padło pytanie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×