Szczęsny mógł to obronić? Zapachniało sensacją w Turynie [WIDEO]

Piłkarz Frosinone Calcio kropnął pod poprzeczkę. Wojciech Szczęsny już miał piłkę na rękach, ale jego interwencja nie przyniosła skutku.

Rafał Szymański
próba interwencji Szczęsnego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: próba interwencji Szczęsnego
Faworyci potrzebowali raptem kilkudziesięciu sekund, by objąć prowadzenie w niedzielnym spotkaniu. W trzeciej minucie rywalizacji z Frosinone Calcio Dusan Vlahović wykorzystał asystę Westona McKenniego i zaskoczył bramkarza.

Później zaczęły się problemy Juventusu. W 14. minucie Walid Cheddira znakomicie odnalazł się w polu karnym i silnym strzałem głową znalazł sposób na Wojciecha Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął.

Outsider odrobił straty, a w 27. minucie zdobył bramkę na 2:1. Marco Brescianini dynamicznie wbiegł w pole karne i bez chwili zastanowienia huknął w kierunku bramki. Niestety, młody pomocnik przełamał ręce golkipera reprezentacji Polski. Tym sposobem Szczęsny skapitulował po raz drugi na Allianz Stadium.

Kadrowicz nie zdołał zachować czystego konta, jednak jego Juventus zgarnął pełną pulę w Turynie. Bohaterem okazał się Vlahović. Serbski snajper skompletował dublet, zaś w piątej minucie doliczonego czasu zapisał na swoim koncie asystę przy trafieniu Daniele Ruganiego na 3:2.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Szczęsny mógł zrobić więcej po strzale Brescianiniego?