Hit kolejki dla Arki Gdynia! Miedź w strefie barażowej

W 22. kolejce Fortuna I ligi najciekawiej zapowiadał się mecz w Tychach. Zagrały prowadzące w tabeli drużyny. W potyczce padł jeden gol. Arka Gdynia pokonała GKS 1:0.

Michał Piegza
piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka Gdynia obrała kurs w kierunku PKO Ekstraklasy. Zespół wiosną nie zatrzymuje się. W piątek zwyciężył po raz trzeci. W najciekawszym spotkaniu kolejki 22. kolejki drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego gościła w Tychach.

Przed meczem obie drużyny w dorobku miały po 40 punktów. W meczu więcej z gry mieli gospodarze, ale to jednak goście byli w stanie zadać jedyny cios. Sześć minut po zmianie stron Karol Czubak wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Tyszanie szukali wyrównania. Jednak zbyt wielu szans na gola sobie nie stworzyli. Arka dowiozła skromne prowadzenie i została samotnym liderem.

Radość w Legnicy. Miedź była faworytem w wyjazdowej grze w Rzeszowie ze Stalą i do przerwy prowadziła. Do własnej bramki trafił Paweł Oleksy. Ten sam zawodnik po zmianie stron doprowadził do remisu. Później jednak dominowali przyjezdni. Goście zdobyli dwa gole i wygrali 3:1. Dzięki trzem punktom spadkowicz z PKO Ekstraklasy wskoczył do strefy barażowej.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

0:1 - Czubak 51'

Stal Rzeszów - Miedź Legnica 1:3 (0:1) 0:1 - Oleksy (sam.) 34' 1:1 - Oleksy 66' 1:2 - Kaczmarski 74' 1:3 - Mijusković (k.) 89'