Sprzeczne emocje i wahadło przechylone na obronę. Trenerzy Warty i Radomiaka ocenili mecz

- Targają mną sprzeczne emocje - powiedział po remisie z Wartą (0:0) trener Radomiaka Maciej Kędziorek. - Dobra nastawienie w obronie trochę odbija się na ofensywie - przyznał z kolei opiekun poznaniaków Dawid Szulczek.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Maciej Kędziorek YouTube / Radomiak Radom / Na zdjęciu: Maciej Kędziorek
- Wkładamy dużo energii w mecze, widać to po parametrach biegowych. Jest duża odpowiedzialność z naszej strony, a to dobre cechy charakteru piłkarzy. Niełatwo wybrać skład, bo wielu zawodników ciężko pracuje, by sprzedać się z jak najlepszej strony. Dobre nastawienie w obronie trochę odbija się na ofensywie. Brakuje nam nieco jakości z przodu, natomiast widzę dużo plusów w tym jak funkcjonujemy, szczególnie w tyłach - ocenił na konferencji prasowej Dawid Szulczek.

- Nie zostawiamy wiele miejsca rywalom, właściwie doskakujemy, a nasza ławka jest teraz mocniejsza. Zrobiliśmy jeden transfer, za to znaczący. Jest dużo pozytywnych rzeczy, choć mamy świadomość tego, że musimy dołożyć od siebie jeszcze więcej - dodał.

Dlaczego w podstawowym składzie gospodarzy zabrakło nominalnego napastnika? - Stwierdziliśmy, że Radomiak wyjdzie na boisko nabuzowany, więc chcieliśmy mieć rozbieganych zawodników. Znamy jakość piłkarzy z Radomia. Dawid Abramowicz i Jan Grzesik to mocni wahadłowi. Chcieliśmy zrobić im problem w linii obrony. Gdybyśmy zaczęli mecz z Martonem Eppelem i Dario Vizingerem, to byłoby im trudno przepychać się ze środkowymi obrońcami rywali. Woleliśmy wykorzystać atuty tych zawodników w drugiej połowie - wyjaśnił opiekun zielonych.

Szkoleniowiec Radomiaka Maciej Kędziorek czuł niedosyt, lecz nie rozdzierał szat. - Targają mną sprzeczne emocje. Z jednej strony żałuję, że nie wygraliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje i byliśmy blisko, jednak biorąc pod uwagę poprzednie spotkania, trzeba szanować ten remis. Ciężko na niego zapracowaliśmy. Pokazaliśmy bardzo dobrą postawę w obronie. Warta jest świetnie zorganizowana, tym bardziej doceniamy punkt - stwierdził.

- Problem byłby większy, gdybyśmy nie stwarzali sytuacji. Tym razem mieliśmy przynajmniej trzy. Gdyby tego zabrakło, narzekałbym bardziej. Trzeba jeszcze popracować nad skutecznością - oznajmił.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: młody Messi bohaterem. Zobacz jego bramkę
Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×