Polska straci wielki talent? Znowu został powołany do innej reprezentacji

Michał Żuk to cudowne dziecko polskiej piłki, które... w naszej kadrze może nigdy nie zagrać. 15-latek właśnie otrzymał kolejne (czwarte) powołanie do reprezentacji Hiszpanii. Co w tej sytuacji z grą dla Polski?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski i Michał Żuk Instagram / oficjalny profil / Robert Lewandowski i Michał Żuk
To już kolejny raz, kiedy Michał Żuk został powołany do młodzieżowej kadry Hiszpanii - pierwszy raz nastąpił w sierpniu 2023 roku. Stało się to zaraz po tym, jak wrócił ze szkółki Pogoni Szczecin do Katalonii.

Co ciekawe Żuk, który już w wieku 7 lat trafił do słynnej akademii FC Barcelony La Masia, zdążył już nawet zagrać w hiszpańskiej kadrze... przeciwko Polsce (więcej -->> TUTAJ).

Teraz sytuacja z powołaniem do kadry Hiszpanii powtórzyła się, a przed zawodnikiem szansa na kolejne występy w jej barwach - 5 i 7 marca kadra do lat 15 zagra dwa mecze kontrolne z Włochami.

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał

Występy w reprezentacji Hiszpanii U-15 nie przekreślają szans na to, żeby w przyszłości Żuk występował w Biało-Czerwonych barwach. PZPN musi się jednak sprężyć, żeby go do tego przekonać. Żeby tak się stało, musi jednak w końcu nawiązać kontakt ze stroną piłkarza. Pytanie, czy to w końcu się wydarzy i wystarczy argumentów?

Trzeba bowiem przypomnieć, że we wrześniu 2023 roku - czyli po powołaniu do kadry Hiszpanii - Żuk otrzymał powołanie na testy do reprezentacji Polski U-15. Decyzja zawodnika i jego rodziny była jednak taka, żeby to powołanie odrzucić. I to może być jasny sygnał w kontekście ewentualnej gry z orzełkiem na piersi.

W Hiszpanii nad naszym zawodnikiem zachwytów nie ma końca. Wystarczy powiedzieć, że kataloński dziennik "Sport" umieścił go na liście 10 największych talentów FC Barcelony. Zdaniem dziennikarzy błyszczeć będzie już w 2024 roku.

"Michał nie jest graczem z kreskówki jak Romario, ale moglibyśmy go określić jako piłkarza stworzonego komputerowo, bo ma bardzo harmonijny sposób poruszania się po boisku. Na szczęście klasy i techniki Żuka nie da się zaprogramować, ani sklonować. Jego talent jest wrodzony, ma go we krwi i wyraża go w bardzo naturalny i odważny sposób" - można przeczytać w opisie Żuka.

Dodano, że gdy młody Polak dotyka piłkę, czuć magię. Nic więc dziwnego, że ma za sobą już pięć występów w kadrze Hiszpanii do lat 15.

Zobacz także:
"Nowa twarz". TVP kompletuje zespół na Euro 2024
Cały czas kuszą Lewandowskiego. Wszystko zależy od niego

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy twoim zdaniem Michał Żuk będzie chciał grać dla Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×