Fortuna Puchar Polski: hit w półfinale! Znamy pary

Starcie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok będzie szlagierem półfinałów Fortuna Pucharu Polski. W piątek poznaliśmy obie pary.

Szymon Mierzyński
piłkarze Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
"Portowcy", którzy w ćwierćfinale pokonali na wyjeździe Lecha Poznań (1:0 po dogrywce), tym razem wystąpią u siebie, a ich przeciwnikiem będzie aktualny lider tabeli PKO Ekstraklasy.

W drugiej parze Wisła Kraków podejmie Piasta Gliwice. "Biała Gwiazda" jest jedynym I-ligowcem w stawce, dlatego miała pewność, że bez względu na to na kogo wpadnie, zyska atut własnego boiska, bowiem regulamin mówi, że gospodarzem zawsze jest zespół niżej notowany.

Losowanie odbyło się w piątek w południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie było żadnych obostrzeń, każdy mógł zagrać z każdym.

Pula nagród w edycji 2023/2024 wynosi 10 mln zł. Połowa tej kwoty trafi na konto zwycięzcy. Podczas wszystkich spotkań trenerzy mogą dokonać pięciu zmian. Wymogiem jest wystawienie przynajmniej jednego młodzieżowca (zawodnika z rocznika 2002 i młodszych).

O awansie do finału zdecyduje jeden mecz, zatem w przypadku remisu, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Półfinały zostaną rozegrane w pierwszym tygodniu kwietnia, natomiast finał rozgrywek odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.