Liderzy AS Romy są rozpędzeni

Romelu Lukaku i Paulo Dybala poprowadzili AS Romę do kolejnego zwycięstwa - 4:1 z Monzą. Na bocznym torze w rozpędzonym zespole jest Nicola Zalewski.

Mecz Serie A: AC Monza - AS Roma PAP/EPA / Roberto Bregani / Mecz Serie A: AC Monza - AS Roma
AS Roma rozpędziła się po zmianie trenera z Jose Mourinho na Daniele De Rossiego. Zdobycie 18 z możliwych 21 punktów, w ostatnich siedmiu kolejkach, pozwoliło Giallorossim podłączyć się na poważnie do walki o awans do Ligi Mistrzów. Przed wyprawą do Monzy rzymianie tracili cztery punkty do czwartej w tabeli Bologni FC. Za plecami pozostawili między innymi Fiorentinę, Lazio czy SSC Napoli.

AS Roma zagrała o kolejne zwycięstwo na Stadio Brianteo. Także jej przeciwnikowi wiodło się ostatnio dobrze. Monza pokonała AC Milan i Salernitanę, a niepokonana była przez pięć kolejek. W poprzednim sezonie, jeszcze jako beniaminek, Monza potrafiła zremisować u siebie z Giallorossimi.

Sporo działo się od pierwszej połowy meczu. W drugim kwadransie były dwie wymuszone zmiany i bardzo dobra sytuacja podbramkowa Bryana Cristante. Pomocnik nie pokonał Michele Di Gregorio po podaniu Paulo Dybali. Bramki dla Giallorossich padły w ostatnim kwadransie i przy obu miał udział Romelu Lukaku. Belg asystował Lorenzo Pellegriniemu w 38. minucie, a następnie podwyższył wynik na 2:0 w 42. minucie.

AS Roma nie zamierzała hamować, nie zawodzą w ostatnich tygodniach jej liderzy. W 63. minucie Paulo Dybala dołożył gola na 3:0 i praktycznie zapewnił komplet punktów rzymianom. Bramkę na 4:0 dorzucił Leandro Paredes, który w 83. minucie był skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Monza odpowiedziała na to tylko trafieniem Andrei Carboniego na 1:4, który był golem na otarcie łez.

Rzymianie mają w perspektywie kolejny dwumecz w Lidze Europy, a rozpoczną go na Stadio Olimpico. Przeciwnikiem AS Romy będzie Brighton and Hove Albion. Monza w następnej kolejce Serie A odwiedzi Genoę CFC.

AC Monza - AS Roma 1:4 (0:2)
0:1 - Lorenzo Pellegrini 38'
0:2 - Romelu Lukaku 42'
0:3 - Paulo Dybala 63'
0:4 - Leandro Paredes (k.) 82'
1:4 - Andrea Carboni 87'

Monza: Michele Di Gregorio - Samuele Birindelli, Pablo Mari, Luca Caldirola (85' Jean-Daniel Akpa Akpro), Andrea Carboni - Roberto Gagliardini (22' Valentin Carboni), Warren Bondo - Andrea Colpani (46' Giorgos Kyriakopoulos), Matteo Pessina, Dany Mota (66' Daniel Maldini) - Milan Djurić (85' Giulio Donati)

Roma: Mile Svilar - Rasmus Kristensen (27' Zeki Celik), Gianluca Mancini (77' Dean Huijsen), Evan Ndicka, Angelino (59' Edoardo Bove) - Bryan Cristante, Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini (59' Chris Smalling) - Paulo Dybala (77' Tommaso Baldanzi), Romelu Lukaku, Stephan El Shaarawy

Żółte kartki: Bondo (Monza) oraz Kristensen, Angelino, Svilar, Cristante (Roma)