Znowu trafił. Benedyczak zmylił bramkarza

Adrian Benedyczak jest w świetnej formie strzeleckiej. Napastnik Parmy dał próbę swoich umiejętności w wygranym 3:1 meczu z Ternaną.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
W sobotnim starciu goście zdominowali drużynę przeciwną. Już w siódmej minucie gry jednobramkowe prowadzenie Parmie zapewnił Ange-Yoan Bonny i jak się okazało, to był dopiero początek kłopotów Ternany.

Przebywający od początku na boisku Adrian Benedyczak zaznaczył swoją obecność w 19. minucie. Reprezentant Polski z rzutu karnego pewnie uderzył w lewy dolny róg i w ten sposób zmylił bezradnego bramkarza gospodarzy.

Przed przerwą barwach miejscowych "jedenastkę" zmarnował Antonio Raimondo. Gregorio Luperini dał nadzieję Ternanie, ale po chwili wynik na 1:3 ustalił autor bramki samobójczej, Tiago Casasola. Dzięki przekonującemu zwycięstwu na wyjeździe Parma umocniła się na pierwszej pozycji w tabeli Serie B.

W ostatnich tygodniach Benedyczak wrzucił wyższy bieg. Napastnik ma już 10 goli i trzy asysty w bieżącym sezonie.

Ternana Calcio - Parma Calcio 1913 1:3 (0:2)
0:1 - Ange-Yoan Bonny 7'
0:2 - Adrian Benedyczak (k.) 19'
1:2 - Gregorio Luperini 48'
1:3 - Tiago Casasola (s.) 59'