Taki baner wywiesili kibice Legii Warszawa. Za pierwszym razem nie uwierzysz

Stadiony piłkarskie co do zasady mają być apolityczne, ale to tylko teoria, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przy okazji meczu z Pogonią Szczecin po raz kolejny udowodnili to kibice Legii Warszawa.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Transparent na meczu Legia - Pogoń PAP / twitter.com/PiotrBaggy/fot. PAP/Leszek Szymański/ / Transparent na meczu Legia - Pogoń

Protesty rolników od tygodni przetaczają się przez Europę. Od 9 lutego trwają także w Polsce. Rolnicy blokują przejścia graniczne, a także w pojedynczych dniach drogi i autostrady w całym kraju. Paraliżują też ruch w największych miastach, a ostatnio zorganizowali wielką manifestację w Warszawie. Więcej TUTAJ.

Choć mieszkańcy stolicy na własnej skórze odczuli niedogodności związane z protestami rolników, kibice Legii Warszawa postanowili okazać wsparcie strajkującym. "Choć jesteśmy ze stolicy, to wspieramy was rolnicy" - transparent z takim hasłem zawisł na "Żylecie" przy okazji sobotniego (02.03) meczu z Pogonią Szczecin.

Polscy rolnicy - jak czytamy w komunikacie NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" - protestują przez stanowisko Brukseli ws. handlu z Ukrainą. Chcą także odstąpienia od wymogów tzw. ZIelonego Ładu, który - według nich - prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nakładanie dodatkowych wymagań środowiskowych.

W świecie sportu rolnikiem jest m.in. były znakomity kolarz, ojciec Tour de Pologne Czesław Lang, który prowadzi na Kaszubach gospodarstwo rolne o powierzchni 700 hektarów. - Na własnej skórze odczuwam problemy, więc nie dziwię się, że rolnicy protestują i bardzo wspieram tę akcję. Nie uczestniczę w strajku, ale widzę siłę tych protestów - przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty. Całość TUTAJ.

- Większość polskich rolników została z produktami z ubiegłego roku. Nie sprzedali ich, a teraz nie mają pieniędzy na zasiewy i orki. Kto nie był rolnikiem, tego nie zrozumie. Nie ma co się denerwować na rolników. Sytuacja naprawdę jest dramatyczna, a oni walczą nie tylko o siebie, ale także o przyszłość kraju - dodał Lang.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo szaleje. Tylko zobacz, co zrobił na treningu
Czy stadion piłkarski powinien być miejscem politycznej manifestacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×