Darwin Nunez show w Pradze. Fantastyczne gole Urugwajczyka [WIDEO]

Liverpool bardzo szybko wypracował sobie dużą przewagę w meczu ze Spartą Praga w 1/8 finału Ligi Europy. Prawdziwy popis dał Darwin Nunez, o którego trafieniach będzie mówiło się długo.

Tomasz Galiński
Darwin Nunez strzelił fantastycznego gola (a nawet dwa) w meczu ze Spartą Praga Twitter / Screen / Viaplay / Na zdjęciu: Darwin Nunez strzelił fantastycznego gola (a nawet dwa) w meczu ze Spartą Praga
Liverpool zajął pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Europy i od razu awansował do 1/8 finału. Sparta Praga zajęła drugą pozycję i musiała przejść przez dodatkową rundę.

Trafiła na Galatasaray, więc bynajmniej nie na słabeusza. W pierwszym meczu Turcy wygrali u siebie 3:2, ale w rewanżu Sparta rozbiła przeciwnika 4:1.

W starciu z Liverpoolem tak kolorowo już nie było. "The Reds" zagrali w mocnym składzie i na boisku robili to, co chcieli. A prawdziwy koncert dał Darwin Nunez. Urugwajczyk był w nieziemskiej wręcz formie.

Najpierw w 25. minucie Darwin Nunez popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i trafił niemal w samo okienko. W doliczonym czasie pierwszej połowy dorzucił drugie trafienie. I to trudne z technicznego punktu widzenia, gdy uderzył z powietrza w kierunku dalszego słupka. Wyszło idealnie.

Dla reprezentanta Urugwaju były to gole numer 15. i 16. w sezonie 2023/24, licząc wszystkie rozgrywki. A do tego trzeba doliczyć jedenaście asyst.