Bruk-Bet Termalica Nieciecza mocno zawodzi w Fortuna I lidze

Już cztery mecze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza bez zwycięstwa w rundzie wiosennej Fortunie I ligi. Tym razem drużyna Mariusza Lewandowskiego przegrała 0:2 z beniaminkiem Zniczem Pruszków.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rundzie wiosennej w 2024 roku Instagram / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rundzie wiosennej w 2024 roku
Przed pierwszym gwizdkiem Mateusza Piszczeloka kluby były sąsiadami w środku tabeli. Nie był to mocno spodziewany scenariusz w przedsezonowych typowaniach, ponieważ Znicz Pruszków jest beniaminkiem, a Bruk-Bet był stawiany wśród kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy. W rzeczywistości Słonie były jak dotąd tylko o trzy punkty lepsze niż podopieczni Mariusza Misiury, a w piątek straciły nawet tę zaliczkę.

Gospodarze mieli za sobą dwie porażki, które doprowadziły do licznych zmian w podstawowym składzie. Z kolei Bruk-Bet zdobył dwa punkty we wcześniejszych trzech meczach w rundzie wiosennej. Trener Mariusz Lewandowski miał o czym myśleć przed kolejnym meczem z przeciwnikiem z województwa mazowieckiego, w którym jeszcze niedawno prowadził Radomiaka.

Radosław Majewski i spółka strzelili pierwszego gola krótko przed przerwą. Z pomocą przeciwnika, ponieważ bramka była samobójcza Wojciecha Jakubika. Od 42. minuty Znicz był na prowadzeniu i nie oddał go do ostatniego gwizdka sędziego.

Trener Znicza nie przeprowadził do 87. minuty ani jednej zmiany, a szkoleniowiec Bruk-Betu wymienił możliwy komplet pięciu zawodników. Stabilizacja okazała się lepszym rozwiązaniem, ponieważ gospodarze dołożyli gola na 2:0 w 80. minucie, a jego strzelcem był Marcel Krajewski.

Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
1:0 - Wojciech Jakubik (sam.) 42'
2:0 - Marcel Krajewski 80'

Znicz: Miłosz Mleczko - Dmytro Juchymowicz, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik, Tymon Proczek (89' Jakub Wawszczyk), Kaito Imai, Radosław Majewski (87' Krystian Tabara), Krystian Pomorski, Marcel Krajewski, Daniel Stanclik (90' Kacper Flisiuk)

Bruk-Bet: Eric Topór - Maciej Wolski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Damian Hilbrycht, Andrij Dombrowskyj (69' Andrzej Trubeha), Taras Zawijskyj (61' Jakub Jędrasik), Jakub Nowakowski, Adam Radwański (77' Bruno Wacławek), Wojciech Jakubik (61' Jakub Branecki), Jakub Wróbel (69' Erwin Bahonko)

Żółte kartki: Biedrzycki, Putiwcew, Dombrowskyj, Bahonko, Wolski (Bruk-Bet)

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)