Pogoń Siedlce jeszcze nie odpuszcza liderom II ligi

Pogoń Siedlce traci już tylko dwa punkty do miejsca premiowanego awansem do Fortuna I ligi po zwycięstwie 3:2 z Sandecją Nowy Sącz. Pod coraz większym znakiem zapytania stoi pozostanie Stomilu Olsztyn na szczeblu centralnym

radość piłkarzy Pogoni Siedlce Twitter / Pogoń Siedlce / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Siedlce
Pogoń Siedlce wykorzystała potknięcie KKS-u 1925 Kalisz w meczu z ŁKS-em II Łódź, który zakończył się remisem 2:2. Drugoligowiec z Mazowsza pokonał 3:2 Sandecję Nowy Sącz i znalazł się dwa punkty za podopiecznymi Pawła Ozgi w tabeli. O wygranej Pogoni zdecydowało dopiero uderzenie Cezarego Demianiuka w 85. minucie. Wcześniej zmarnowała ona dwubramkowe prowadzenie.

Stomil Olsztyn jest w strefie spadkowej i marnuje kolejne szanse na poprawienie swojej sytuacji. W sobotę drużyna z Warmii podjęła mającą problem z punktowaniem na wyjazdach Stal Stalowa Wola. O zwycięstwie 1:0 beniaminka z Podkarpacia zdecydowało uderzenie Jakuba Banacha w 83. minucie. Stal nie rezygnuje z występu w barażach o awans.

Do podziału punktów doszło w Krakowie. Hutnik zremisował 1:1 z Wisłą Puławy. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Dumy Powiśla, która zdobyła prowadzenie strzałem Manuela Ponce Garcii. Meksykanin dołączył do zespołu w zimowym oknie transferowym. Hutnik podjął pościg i dopadł Wisłę dzięki strzałowi Marcina Wróbla w 57. minucie.

Dokończenie kolejki w niedzielę.

23. kolejka II ligi:

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)
0:1 - Cezary Demianiuk (k.) 40'
0:2 - Tomasz Walczak 43'
1:2 - Kamil Sobczak 44'
2:2 - Rafał Wolsztyński 49'
2:3 - Cezary Demianiuk (k.) 85'

Stomil Olsztyn - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 - Jakub Banach 83'

Hutnik Kraków - Wisła Puławy 1:1 (0:1)
0:1 - Manuel Ponce Garcia 2'
1:1 - Marcin Wróbel 57'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?