Popis Kozłowskiego w Holandii. To nie wystarczyło

Kacper Kozłowski zaliczył ładną asystę w przegranym 1:3 meczu ligowym z RKC Waalwijk. Polak występujący w Vitesse Arnhem poprawił swoje statystyki w Eredivisie.

Rafał Szymański
Kacper Kozłowski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Kacper Kozłowski
Gospodarze wypracowali sobie jednobramkową przewagę w 28. minucie tej rywalizacji. David Min pojawił się w polu karnym Vitesse Arnhem i strzałem głową z niewielkiej odległości dał radość miejscowym kibicom.

Kacper Kozłowski przebywał na murawie od pierwszego gwizdka sędziego i pokazał klasę w 56. minucie sobotniego spotkania. Pomocnik Vitesse fantastycznym przerzutem z głębi pola uruchomił Paxtena Aaronsona. Amerykanin dobrze odnalazł się pod bramką, a następnie uderzeniem nad golkiperem umieścił piłkę w siatce.

Kwadrans później Reuven Niemeijer znalazł drogę do siatki. Michiel Kramer w doliczonym czasie pozbawił złudzeń zawodników Vitesse. W 25. kolejce Eredivisie zespół RKC Waalwijk odniósł zwycięstwo 3:1 nad drużyną, do której wypożyczony jest Kozłowski.

Ofensywny pomocnik doczekał się czwartej asysty w trwającym sezonie. Kozłowski nie został uwzględniony w kadrze U-21, co może wskazywać na to, że Michał Probierz rozważa powołanie go do seniorskiej reprezentacji Polski.

RKC Waalwijk - Vitesse Arnhem 3:1 (1:0)

1:0 - David Min 28'
1:1 - Paxten Aaronson 56'
2:1 - Reuven Niemeijer 71'
3:1 - Michiel Kramer 90+3'