AC Milan zadał decydujący cios. Klub Polaków nie zaszkodził pucharowiczowi

Skromne, ale cenne zwycięstwo 1:0 AC Milanu z Empoli FC. Rossoneri pokonali zespół, w którym zagrali Sebastian Walukiewicz, Szymon Żurkowski oraz Bartosz Bereszyński.

Mecz Serie A: AC Milan - Empoli FC PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: AC Milan - Empoli FC
AC Milan nie poradził sobie w "grupie śmierci" w Lidze Mistrzów. Rossoneri trafili jako "spadochroniarze" do Ligi Europy i aktualnie rozgrywają dwumecz ze Slavią Praga. Rossoneri mają zaliczkę 4:2 po meczu na własnym stadionie, co stawia ich w dobrej sytuacji. Muszą jednak mieć się na baczności, ponieważ w poprzedniej rundzie również zabrali dużą zaliczkę na rewanż ze Stade Rennais i mieli drobny problem z jej utrzymaniem.

W Serie A drużyna z Mediolanu walczy o wicemistrzostwo Włoch z Juventusem. W niedzielę podopieczni Stefano Piolegoo zagrali z Empoli, które przyspieszyło po zatrudnieniu w roli trenera Davida Nicoli. W podstawowym składzie gości znaleźli się Sebastian Walukiewicz oraz Szymon Żurkowski, a Bartosz Bereszyński był zmiennikiem Ardiana Ismajliego już w końcówce pierwszej części meczu.

Po pierwszej połowie Milan był na prowadzeniu 1:0. Przebicie się przez obronę, z Sebastianem Walukiewiczem w szeregach, zajęło gospodarzom 40 minut. Po tym nerwowym czasie Christian Pulisić strzelił gola z podania Noaha Okafora. Dzięki tej bramce piłkarze Milanu mogli zejść do szatni spokojniejsi.

AC Milan nie podwyższał prowadzenia po zmianie stron, przez co nie był pewny odniesienia zwycięstwa. Empoli pozostawało w kontakcie z gospodarzami, a od 76. minuty grało już bez obciążonego żółtym kartonikiem Szymona Żurkowskiego. Zmiennikiem Polaka był Matteo Cancellieri, ale również jemu nie udało się odrobić strat.

AC Milan - Empoli FC 1:0 (1:0)
1:0 - Christian Pulisić 40'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Malick Thiaw, Fikayo Tomori (63' Pierre Kalulu), Theo Hernandez - Ismael Bennacer, Tijjani Reijnders (62' Yunus Musah) - Christian Pulisić (63' Samuel Chukwueze), Ruben Loftus-Cheek, Noah Okafor (90' Yacine Adli) - Luka Jović (72' Olivier Giroud)

Empoli: Elia Caprile - Ardian Ismajli, Sebastian Walukiewicz, Sebastiano Luperto - Emmanuel Gyasi, Jacopo Fazzini (55' Wiktor Kowałenko), Youssef Maleh, Giuseppe Pezzella (55' Liberato Cacace) - Nicolo Cambiaghi, Szymon Żurkowski (76' Matteo Cancellieri) - M'Baye Niang (76' Mattia Destro)

Żółte kartki: Reijnders (Milan) oraz Fazzini, Pezzella, Żurkowski, Cancellieri (Empoli)

Sędzia: Juan Luca Sacchi