Milik stanął na wysokości zadania. Został doceniony przez trenera Juventusu

Przez pięć miesięcy Arkadiusz Milik czekał na gola w Serie A. Massimiliano Allegri pochwalił występ Polaka w spotkaniu pomiędzy Juventusem a Atalantą Bergamo (2:2).

Rafał Szymański
Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny TVN Agency / Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny
W niedzielnym spotkaniu ligowym reprezentant Polski zastępował pauzującego za nadmiar żółtych kartek Dusana Vlahovicia. Arkadiusz Milik robił wszystko, by spłacić kredyt zaufania od trenera, i w drugiej połowie zaznaczył swoją obecność na murawie.

Efektownym uderzeniem z woleja napastnika skierował piłkę do siatki, lecz to nie wystarczyło. Przed własną publicznością podopieczni Massimiliano Allegrego musieli zadowolić się remisem 2:2 z Atalantą Bergamo.

Pomimo straty punktów, Milik nie zawiódł szkoleniowca, który skomentował jego sytuację w pomeczowym wywiadzie na antenie "DAZN". Być może Polak w dłuższej perspektywie będzie pierwszym wyborem Allegrego w ataku.

- Milik? Jestem szczęśliwy, ponieważ dał dobry występ. W drugiej połowie wyglądał lepiej niż w pierwszej. Cele nie mogą nam umknąć, bo mamy jeszcze Puchar Włoch. Gra w Juventusie nie jest łatwa, młodzi zawodnicy też się rozwijają - stwierdził.

Nie był to najlepszy występ Wojciecha Szczęsnego. Allegri wrzucił mały kamyczek do ogródka doświadczonego bramkarza.

- Z pewnością musimy poprawić fazę defensywną, gdy jesteśmy na prowadzeniu jak w ostatnią niedzielę przeciwko Napoli lub jak to miało miejsce w kilku ostatnich spotkaniach. Gramy dobre mecze, ale zbyt łatwo tracimy bramki - przyznał.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Allegri powinien częściej stawiać na Milika?