Niezwykły mecz w Fortuna I lidze. Doszło do niespodzianek

Nieczęsto zdarzają się mecze, w których od 14. minuty gra toczy się dziewięciu na jedenastu. Resovia zdążyła potwierdzić przewagę liczebną zwycięstwem 4:1 z Bruk-Betem Termalicą Niecieczą. W pozostałych sobotnich spotkaniach doszło do zaskoczeń.

mecz Wisła Kraków - Resovia Rzeszów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - Resovia Rzeszów
Niecodzienny przebieg miała pierwsza połowa w meczu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Resovią. W debiucie pod wodzą trenera Jakuba Drwala gospodarze stracili dwóch piłkarzy w 14 minut. Wiktor Biedrzycki zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącą na czystą pozycję Bartłomieju Ciepieli. Z kolei Maciej Ambrosiewicz został wykluczony za obrażenie sędziego Jacka Małyszka.

Podwójne osłabienie nie przeszkodziło Bruk-Betowi w skutecznym bronieniu i zdobyciu prowadzenia. W 42. minucie Taras Zawijskyj zdobył gola na 1:0 po płaskim dośrodkowaniu Kacpra Karaska. W pierwszej połowie dziewięciu gospodarzy jeszcze nadążało z interwencjami i nie pozwalało na rozwinięcie skrzydeł rzeszowianom.

Druga połowa to już całkiem inna historia. Ambitnym piłkarzom Bruk-Betu zabrakło energii na gonienie za przeciwnikami, a Rafał Ulatowski pomógł Resovii zmianami. Na pierwszoplanowego zawodnika meczu wyrósł rezerwowy Bartłomiej Eizenchart, który asystował przy dwóch golach. Pomógł on mocno w odwróceniu wyniku na 3:1 już w 65. minucie, a rezultat na 4:1 dla Resovii ustalił Rafał Mikulec.

W pozostałych, sobotnich meczach doszło do zaskoczeń. GKS Tychy i Motor Lublin są w strefie barażowej, ale nie zapunktowali w pojedynkach z przeciwnikami w dolnej połowy tabeli. GKS przegrał na własnym stadionie 1:2 z Chrobrym Głogów. Z kolei zespół Goncalo Feio przegrał 1:2 na terenie Stali Rzeszów. Gospodarze przełamali się po serii porażek dzięki strzałom Adlera da Silvy oraz Adriana Bukowskiego.