Polak jak Samuel Eto'o. Zachwyca!

Adam Buksa w barwach Antalyasporu pokazał klasę przeciwko Besiktasowi (2:1). Pod względem goli strzelonych w meczach wyjazdowych dorównał legendarnemu Samuelowi Eto'o.

Rafał Szymański
Adam Buksa i Samuel Eto'o Getty Images / Ahmad Mora/DeFodi Images/Soccrates / Na zdjęciu: Adam Buksa i Samuel Eto'o
Pierwsza połowa sobotniego spotkania pomiędzy zespołem Fernando Santosa a Antalyasporem ułożyła się po myśli gości. Wynik otworzył Bunyamin Balci, potem przyjezdni poszli za ciosem. W 38. minucie Adam Buksa z rzutu karnego strzelił w lewy dolny róg i mało brakowało, żeby bramkarz obronił jego uderzenie. Kadrowicz mógł mówić o dużym szczęściu, bo ostatecznie piłka wylądowała w siatce.

Tuż po zmianie stron akcję Besiktasu sfinalizował były zawodnik Legii Warszawa, Ernest Muci, ale to nie wystarczyło. Antalyaspor odniósł zwycięstwo 2:1 w Stambule. Buksa w tym sezonie Super Lig może pochwalić się już 13 zdobytymi bramkami i tym samym w klasyfikacji strzelców zrównał się z Krzysztofem Piątkiem (Istanbul Basaksehir).

Biorąc pod uwagę tylko spotkania wyjazdowe, Buksa ma w dorobku dziewięć trafień. Jak zauważył serwis statystyczny "Opta", pod tym względem napastnik rekord Antalyasporu, należący do słynnego Samuela Eto'o (sezon 2016/17) oraz Hajiego Wrighta (2022/23).

U schyłku swojej kariery Eto'o występował na tureckich boiskach. W latach 2015-2018 reprezentował barwy Antalyasporu. Swego czasu błyszczał w koszulkach FC Barcelony, Realu Madryt, Interu Mediolan czy Chelsea FC.

Besiktas Stambuł - Antalyaspor 1:2 (0:2)
0:1 - Bunyamin Balci 5'
0:2 - Adam Buksa (k.) 38'
1:2 - Ernest Muci 46'