"Lewy" coraz wyżej w klasyfikacji wszech czasów. Polak ściga legendy

Po golu strzelonym w meczu z Atletico Madryt (3:0) Robert Lewandowski znów wspiął się w strzeleckiej klasyfikacji wszech czasów Barcelony. Polak zrównał się z dwiema legendami i na wyciągnięcie ręki ma kolejne.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bramka zdobyta przez "Lewego" w Madrycie była jego 53. w barwach Dumy Katalonii. Tyle samo goli dla Barcy strzelili Gerard Pique i Manolo Clares. Pierwszy jednak pracował na taki dorobek w 616 meczach, a drugi - w 127. Wszyscy zajmują 46. miejsce na strzeleckiej liście wszech czasów Barcelony.

Dorobek Lewandowskiego jednak robi wrażenie, kiedy weźmiemy pod uwagę, że Polak rozegrał dla Barcy dotąd tylko 85 meczów. Kapitan reprezentacji Polski strzela średnio 0,62 gola na mecz i trafia do siatki co 132 rozegrane minuty.

Spośród 45 zawodników, którzy wyprzedzają go pod względem liczby bramek zdobytych dla Barcelony, częściej gole strzelało jedynie 8: Leo Messi (co 95 minut), Mariano Martin (101), Angel Arocha (103), Josep Samiter (108), Laszlo Kubala (118), Luis Suarez (122), Samuel Eto’o (126) i Evaristo (129)

Lewandowski na liście wszech czasów wyprzedził już takich piłkarzy jak Gary Lineker (51), Thierry Henry (49), David Villa (48), Ronaldo (47), Hans Krankl (45), Romardio (39) czy Diego Maradona (38), a teraz na wyciągnięcie ręki ma Michaela Laudrupa (54), Andresa Iniestę (57) czy Johana Cruyffa (60).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Robert Lewandowski obroni tytuł króla strzelców LaLigi?