Borek wszystko ujawnił. To dlatego Kuszczaka nie ma już w kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Mateusz Borek/Instagram / Tomasz Kuszczak / Mateusz Borek
PAP / Leszek Szymański / Mateusz Borek/Instagram / Tomasz Kuszczak / Mateusz Borek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Kuszczak przestał pełnić funkcję trenera bramkarzy w reprezentacji Polski. Do tej pory brakowało jednak dokładnych powodów tej decyzji. Nowe fakty w tej sprawie na antenie TVP Sport zdradził Mateusz Borek.

W tym artykule dowiesz się o:

Ta informacja była niemałym zaskoczeniem. Na kilka dni przed początkiem baraży Euro 2024 Tomasz Kuszczak opuścił sztab szkoleniowy reprezentacji Polski (więcej TUTAJ). Krótko do całej sytuacji odniósł się selekcjoner Biało-Czerwonych, Michał Probierz (czytaj TUTAJ).

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował natomiast lakoniczny komunikat, w którym poinformował, że przyczyną rozstania z Tomaszem Kuszczakiem są względy organizacyjne. Zabrakło jednak dokładnego wyjaśnienia.

O szczegółach w programie "Odliczanie do Euro 2024" opowiedział Mateusz Borek. Głównym powodem był rodzaj umowy, którą Kuszczak był związany z PZPN. Jak przekazał dziennikarz TVP Sport, sprawa nie dotyczyła pieniędzy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol! Gdzie był w ogóle bramkarz?

- Tomasz Kuszczak chciał normalną umowę jako trener-asystent reprezentacji. A to co miał to tak naprawdę była umowa o dzieło. Tomek jest zamożnym człowiekiem, bardziej chodziło o respektowanie jego funkcji - powiedział Mateusz Borek.

Poza pracą w reprezentacji Polski, Kuszczak spełnia się roli biznesmena. Były bramkarz od jakiegoś czasu zajmuje się budowaniem nieruchomości czy też zarządzaniem hotelami. Do tego chciał dołożyć pracę na etat w PZPN.

- Chyba nie było możliwości etatowej w PZPN. Wielu trenerów w różnych rocznikach przyjeżdża na zgrupowania i ma płacone dniówki - podkreślił Borek, dodając, że dniówka na poziomie pierwszej reprezentacji wynosi 400 euro.

Przypomnijmy, że Kuszczak w sztabie reprezentacji Polski pracował od momentu ogłoszenia Michała Probierza nowym selekcjonerem. Funkcję trenera bramkarzy sprawował zatem przez blisko sześć miesięcy.

Oglądaj mecz Polska - Estonia w Pilocie WP (link sponsorowany)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty