Seria Wieczystej Kraków trwa. Jedenasta wygrana z rzędu

Nie do zatrzymania jest Wieczysta. Lider III ligi grupy IV z kompletem punktów wrócił z wyjazdowej potyczki z KS Wiązownica zwyciężając 3:1.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Nie zatrzymuje się w marszu w kierunku II ligi Wieczysta. Lider grupy IV III ligi tym razem rywalizował na wyjeździe z KS Wiązownica. Gospodarze w tabeli plasują w dolnej części ligi.

Tym razem krakowianom z ławki rezerwowych nie mógł pomagać Sławomir Peszko. Trener w ostatnim spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę i został zawieszony.

Goście szybko ustawili mecz. W 8. minucie wynik otworzył Paweł Łysiak. Ten sam zawodnik dziewiętnaście minut później zdobył drugą bramkę. Chwilę przed przerwą trzecie trafienie dołożył Dawid Kiedrowicz.

Miejscowi honor uratowali sześć minut po zmianie stron za sprawą Arkadiusza Kasi. Gol dla KS Wiązownicy był zarazem pierwszą straconą bramką przez Wieczystą w 2024 roku.

Krakowianie wygrali w lidze po raz jedenasty z rzędu i nad 2. obecnie w lidze Siarką Tarnobrzeg mają dwanaście punktów przewagi.

KS Wiązownica - Wieczysta Kraków 1:3 (0:3)
0:1 - Paweł Łysiak 8'
0:2 - Paweł Łysiak 27'
0:3 - Dawid Kiedrowicz 45'
1:3 - Arkadiusz Kasia 51'