Walijczycy zapytani o polskich piłkarzy. Jedna odpowiedź to zaskoczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

We wtorek (26 marca) reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Walią o awans na Euro 2024. Portal meczyki.pl postanowił sprawdzić, jak wygląda wiedza walijskich kibiców o polskiej kadrze. Jedna odpowiedź była zaskoczeniem.

Mecz w Cardiff ma ogromną stawkę dla obu ekip. Wygrany awansuje do Euro 2024, a dla przegranego będzie to katastrofa pod każdym względem. Brak kwalifikacji na mistrzostwa Europy, w których biorą udział 24 zespoły ze Starego Kontynentu byłby ogromnym rozczarowaniem.

Stadion w Cardiff będzie wypełniony walijskimi kibicami, ale nie zabraknie także licznego grona polskich fanów. A jak wygląda wśród Walijczyków znajomość zawodników Biało-Czerwonych. Okazuje się, że fani z Wysp Brytyjskich potrafią wskazać tylko kilku piłkarzy naszej kadry.

W ulicznej sondzie kibice z Walii wymieniają Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego, Przemysława Frankowskiego, Jana Bednarka i Wojciecha Szczęsnego. Na uwagę zwraca fakt, że fani jako Polaka wymieniają też Matty'ego Casha. Nagranie można zobaczyć poniżej.

Największym zaskoczeniem jest jednak odpowiedź na pytanie dotyczące tego, kto jest najlepszym polskim piłkarzem w historii. Jeden z kibiców nie miał najmniejszych wątpliwości. - Jerzy Dudek, Liverpool - powiedział.

Piłkarskie Euro 2024 rozpocznie się 14 czerwca. Dopiero we wtorkowy wieczór (26 marca) jasne będzie, czy w turnieju zagra reprezentacja Polski, która o awans rywalizować będzie w barażu z Walią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja w TVP1 i TVP Sport. Tekstową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także: Upadek gwiazdy. "Weszłam do łóżka, a on kopnął mnie w plecy" Reprezentant Walii wykonał nazistowski salut. Polacy zaprosili go do Auschwitz-Birkenau

ZOBACZ WIDEO: Pierwsze dziesięć minut meczu z Walią będzie kluczowe? "Tego się obawiam"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty