Gol w 93. minucie zamknął mecz Lazio - Juventus

W spotkaniu 30. kolejki Serie A 2023/2024 Juventus FC, którego piłkarzami są Wojciech Szczęsny (rozegrał cały mecz) i Arkadiusz Milik (poza kadrą z powodu urazu), przegrał na wyjeździe z Lazio Rzym 0:1 po bramce w ostatniej minucie.

Tomasz Rosiński
Alessio Romagnoli (z lewej) i Moise Kean (z prawej) PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: Alessio Romagnoli (z lewej) i Moise Kean (z prawej)
Sobotnie starcie w Rzymie zapowiadało się ciekawie i trudno było jednoznacznie wskazać jego faworyta. Jednakże od początku rywalizacji swój styl gry starali się narzucić gospodarze, którzy co chwila gościli pod polem karnym Juve.

Trochę pracy w bramce przyjezdnych miał Wojciech Szczęsny, ale też rywale oddali sporo niecelnych strzałów (między innymi nieskuteczni byli Taty Castellanos oraz Daichi Kamada).

Dość niespodziewanie na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy mógł wyjść zespół z Turynu, lecz płaskie uderzenie w wykonaniu Federico Chiesy znakomicie obronił Christos Mandas.

Po zmianie stron turyńczycy zaczęli grać lepiej, a przede wszystkim szybkiej. Wpływ na to miało wejście rezerwowych, czyli Westona McKennie'ego i Samuela Ilinga Juniora, lecz zawodnikom prowadzonym przez Massimiliano Allegriego brakowało argumentów pod bramką rzymian (widoczny był brak pauzującego za czerwoną kartkę Dusana Vlahovicia).

Mimo powyższego, gospodarze wydawali się kontrolować boiskowe wydarzenia, zaś swojego trafienia szukał Adam Marusić, który jeszcze w 73. minucie potyczki został zablokowany. Jednak już w doliczonym czasie gry Czarnogórzec po dośrodkowaniu Matteo Guendouziego dopiął swego i uderzeniem głową zapewnił swojej ekipie cenny triumf. Szczęsny był przy tym golu bezradny.