Wielki Ronaldo. Rekord wszech czasów pobity. Coś nieprawdopodobnego

Cristiano Ronaldo zdemolował defensywę Al-Tae (5:1). Najskuteczniejszy piłkarz Al-Nassr jako pierwszy w historii złamał magiczną barierę.

Rafał Szymański
Cristiano Ronaldo Getty Images / Yasser Bakhsh / Stringer / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Pierwsza połowa ułożyła się pod dyktando gospodarzy. Bramki zdobyli Otavio i Abdulrahman Ghareeb, zaś zespół Al-Tae odpowiedział jedynie trafieniem Virgila Misidjana, który został również ukarany czerwoną kartką.

W 65. minucie pierwszy raz na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, wykorzystując asystę Sadio Mane. Kilkadziesiąt sekund później utytułowany reprezentant Portugalii silnym uderzeniem podwoił swój dorobek bramkowy.

Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Ronaldo najwyżej wyskoczył do piłki po wrzutce ze skrzydła, a następnie strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tym sposobem skompletował hat-tricka i zarazem ustalił rezultat na 5:1.

"Cristiano Ronaldo został dzisiaj pierwszym piłkarzem w historii futbolu, który w oficjalnych meczach (łącznie z reprezentacjami juniorskimi i młodzieżowymi) strzelił 900 bramek (ma ich na koncie dokładnie tyle)" - wyliczył w serwisie X statystyk Wojciech Frączek.

Tylko w trwającym sezonie Saudi Pro League Ronaldo może pochwalić się 26 golami. W swojej karierze ustrzelił już 64. hat-tricka.

Al-Nassr - Al-Tae 5:1 (2:1)
1:0 - Otavio 20'
1:1 - Virgil Misidjan 22'
2:1 - Abdulrahman Ghareeb 45+7'
3:1 - Cristiano Ronaldo 65'
4:1 - Cristiano Ronaldo 67'
5:1 - Cristiano Ronaldo 87'