Pełen kontrowersji mecz w Marsylii. PSG lepsze w klasyku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: PSG pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia, a bardzo ważnego gola strzelił Vitinha

Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z Olympique Marsylia 2:0 w jednym z najważniejszych meczów w sezonie. Goście przez ponad 45 minut musieli grać w osłabieniu, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa.

Sędzia Benoit Bastien miał bardzo zły niedzielny wieczór. Podjął trzy kontrowersyjne, by nie powiedzieć złe decyzje, które miały spory wpływ na przebieg meczu Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain.

W 58. minucie gola dla OM strzelił Jordan Veretout, ale sędzia go nie uznał, ponieważ jego zdaniem będący na pozycji spalonej Luis Henrique utrudniał interwencję Gianluigiemu Donnarummie. To jednak nic w porównaniu do sytuacji z 84. minuty. Wtedy Donnarumma nie trafił w piłkę w polu karnym, a powalił na murawę Samuel Gigota. Ku zdziwieniu wszystkich arbiter nie podyktował rzutu karnego.

Marsylia miała rzut rożny, ale wykonała go w taki sposób, że paryżanie ruszyli z kontratakiem. Okazał się zabójczy, Marco Asensio podał do Goncalo Ramosa, a ten nie spanikował w sytuacji sam na sam z Pau Lopezem i ustalił wynik spotkania na 0:2.

PSG wygrało prestiżowy mecz, a przy okazji udało się zrobić kolejny krok w stronę mistrzostwa Francji. Przewaga nad drugim zespołem w tabeli wynosi w tym momencie dwanaście punktów i trudno sobie wyobrazić, by cokolwiek złego mogło się stać ekipie z Paryża.

A przecież to nie był wybitny mecz w ich wykonaniu. Marsylia sprawiała lepsze wrażenie, szczególnie w pierwszej połowie. Brakowało jednak konkretów.

Należy też pamiętać, że sytuacja gości dodatkowo skomplikowała się na krótko przed końcem pierwszej połowy. Wtedy to Lucas Beraldo ujrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Brazylijczyk faulował Pierre-Emericka Aubameyanga, który miał przed sobą otwartą drogę do bramki. Niemniej sędzia Bastien potrzebował kilku powtórek, by podjąć ostateczną decyzję, a i tak można ją kwestionować. Paryżanie nie mogli się z tym pogodzić, choć ostatecznie nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa.

Bardzo ważnego gola na początku drugiej połowy strzelił Vitinha, wykorzystując dobre podanie od Ousmane Dembele. Portugalczyk był pierwszoplanową postacią swojej drużyny, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

Niezadowoleni? Cóż, z pewnością Kylian Mbappe. Nie dość, że zaprezentował się dość przeciętnie, to jeszcze został zmieniony w 65. minucie. Nie wyglądał na uradowanego, gdy schodził do szatni.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)

0:1 Vitinha 53' 0:2 Goncalo Ramos 85'

OM: Pau Lopez - Ulisses Garcia, Chancel Mbemba (51' Samuel Gigot), Leonardo Balerdi (73' Azzedine Ounahi), Quentin Merlin - Geoffrey Kondogbia (61' Pape Gueye), Jordan Veretout, Amine Harit - Luis Henrique, Iliman Ndiaye (61' Faris Moumbagna), Pierre-Emerick Aubameyang.

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Danilo, Lucas Beraldo, Lucas Hernandez - Fabian Ruiz (65' Manuel Ugarte), Vitinha, Warren Zaire-Emery (77' Milan Skriniar) - Ousmane Dembele (65' Marco Asensio), Randal Kolo Muani (46' Kang-in Lee), Kylian Mbappe (65' Goncalo Ramos).

Żółte kartki: Lucas Beraldo, Lucas Hernandez, Danilo, Donnarumma (PSG) Czerwona kartka: Lucas Beraldo 40' (PSG, za faul taktyczny).

Sędzia: Benoit Bastien.

*

FC Lorient - Stade Brestois 29 0:1 (0:0) 0:1 Romain Del Castillo 86'

Clermont Foot 63 - Toulouse FC 0:3 (0:1) 0:1 Vincent Sierro (k.) 8' 0:2 Thijs Dallinga 73' 0:3 Vincent Sierro 79'

Le Havre AC - Montpellier HSC 0:2 (0:0) 0:1 Jordan Ferri 72' 0:2 Christopher Jullien 80'

OGC Nice - FC Nantes 1:2 (0:1) 0:1 Matthis Abline 19' 1:1 Terem Moffi (k.) 72' 1:2 Mostafa Mohamed (k.) 77'

RC Strasbourg Alsace - Stade Rennais 2:0 (0:0) 1:0 Marvin Senaya 71' 2:0 Jeremy Sebas 73'