Remisy w Serie A. Tylko kroczek Polaków do utrzymania

Paweł Dawidowicz i Karol Świderski zagrali w zakończonym remisem 1:1 meczu Serie A między Hellasem Werona i Cagliari Calcio. Do podziału punktów doszło również między US Sassuolo oraz Udinese Calcio.

Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona
Michał Probierz wystawiał w meczach barażowych o awans do Euro 2024 dwóch zawodników Hellasu Werona. Żaden inny klub nie miał tylu reprezentantów w jedenastce Polski. W Serie A drużyna Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego walczy o utrzymanie. Akurat przed przerwą reprezentacyjną znalazła się ponad strefą spadkową i kolejne ważne punkty mogła zdobyć w wyjazdowym meczu z bliskim sobie w tabeli Cagliari Calcio.

W podstawowym składzie Hellasu był Paweł Dawidowicz, który wyprowadził zespół na boisko jako kapitan. Karol Świderski czekał na swoją szansę na ławce rezerwowych gości. Tak samo zresztą jak Mateusz Wieteska, który nie zmieścił się w jedenastce Claudio Ranierego. W 85. minucie doczekał się Karol Świderski i był zmiennikiem Tijaniego Noslina.

Od 30. minuty Hellas miał czego bronić na Sardynii. Federico Bonazzoli pokonał Simone Scuffeta strzałem z dogrania Tijaniego Noslina. Najbardziej ofensywni piłkarze z Werony poradzili sobie z obroną Cagliari. Gościom nie zabrakło dużo do utrzymania skromnej zaliczki - bramka na 1:1 padła w 74. minucie za sprawą strzału Ibrahima Sulemany.

Także o godzinie 15 rozpoczął się mecz US Sassuolo z Udinese Calcio. W 33. minucie była świetna szansa na gola Zebrette, ale piłka prześlizgnęła się po stopie strzelca i nie poleciała do bramki. Piłkarze obu zespołów nastawili celowniki w ostatnich pięciu minutach w pierwszej połowie. Sassuolo prowadziło dzięki strzałowi Gregoire'a Defrela, a Udinese odpowiedziało golem na 1:1 innego Francuza - Floriana Thauvina. Po zmianie stron rozstrzygnąć pojedynku nie udało się ani gospodarzom, ani gościom.

Udinese zremisowało już po raz 16. w sezonie.