Wygrali 20:0! Polak ustrzelił hat-tricka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / haukarfotbolti / Na zdjęciu: drużyna Haukar Hafnarfjordur
Instagram / haukarfotbolti / Na zdjęciu: drużyna Haukar Hafnarfjordur

Wielkie strzelanie urządzili sobie w 1/64 finału Pucharu Islandii piłkarze Haukar Hafnarfjordur. W meczu z Afrika Reykjavik padło aż 20 bramek, a trzy z nich zdobył Ernest Słupski.

W tym artykule dowiesz się o:

Futbol na Islandii powoli budzi się z zimowego snu. Już wkrótce ruszą rozgrywki ligowe. Na razie piłkarze rywalizują w krajowym pucharze. W I rundzie zmierzyły się trzecioligowy Haukar Hafnarfjordur i grający na szóstym szczeblu Afrika Reykjavik.

Spotkanie 1/64 finału Pucharu Islandii zakończyło się prawdziwym pogromem. Ekipa Haukar wygrał bowiem aż 20:0. Do zwycięstwa walnie przyczynił się polski piłkarz, Ernest Słupski.

22-letni napastnik ustrzelił hat-tricka. Wszystkie bramki zdobył w pierwszej połowie. Najpierw trafił w 28. minucie, a następnie uczynił to w 35. i 39. minucie. Były to gole odpowiednio na 5:0, 6:0 i 8:0.

Co ciekawe, Słupski wcale nie był najlepszym snajperem w tym meczu. Aż siedem bramek strzelił 23-letni islandzki pomocnik Frosti Brynjolfsson.

Słupski to wychowanek Granicy Bogatynia. Jako junior grał także dla Miedzi Legnica. W 2019 roku został piłkarzem Victorii Sulejówek, a dwa lata później spędził sezon w drugoligowym Sokole Ostróda.

W 2022 roku Słupski wyjechał na Islandię. Tutaj łączył grę w piłkę nożną z pracą dorywczą. Najpierw związał się z drugoligowym Throtturem Reykjavik. Potem został wypożyczony do IR Reykjavik. Od kilku tygodni jest piłkarzem Haukar Hafnarfjordur.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty