Wszystko układało się po myśli AC Milanu

Rossoneri wcześnie otworzyli wynik, następnie dołożyli gola, zyskali przewagę zawodnika, a ostatecznie pokonali 3:0 US Lecce. Dla AC Milanu było to udane przetarcie przed ćwierćfinałem Ligi Europy, w którym zagra z AS Romą.

Mecz Serie A: US Lecce - AC Milan PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Mecz Serie A: US Lecce - AC Milan
AC Milan rozpędził się w ostatnich tygodniach, a potwierdzeniem wysokiej formy była bramka na 1:0 strzelona Lecce już w 6. minucie. Christian Pulisić dostał podanie od Samuela Chukwueze, ułożył sobie piłkę na lewej stopie i pokonał Wladimira Falcone technicznym uderzeniem zza pola karnego przy dalszym słupku.

W 20. minucie była druga bramka Milanu, która dała już sporo spokoju gospodarzom. Po dośrodkowaniu Yacine'a Adliego jego rodak Olivier Giroud wyprzedził ospałego obrońcę i głową strącić piłkę do bramki zespołu z południa Włoch.

Jakby nieszczęść przyjezdnych było jeszcze za mało, to w 40. minucie stracili zawodnika. Nikola Krstović zachował się nieodpowiedzialnie i wysokim kopnięciem znokautował przeciwnika. Napastnik Lecce pomylił arenę sportową i zobaczył czerwoną kartkę od Luci Massimiego.

W 58. minucie Milan rozwiał ostatnie wątpliwości, co do pozostania kompletu punktów w Mediolanie. Gospodarze przeprowadzili szybki atak, a w takich najlepiej czuje się Rafael Leao. Portugalczyk wparował w pole karne osłabionego przeciwnika i poradził sobie z Wladimiro Falcone strzałem między nogami. Po raz drugi tego popołudnia asystował Yacine Adli. Zrobiło się 3:0 i takim wynikiem zakończył się jednostronny mecz.

AC Milan - US Lecce 3:0 (2:0)
1:0 - Christian Pulisić 6'
2:0 - Olivier Giroud 20'
3:0 - Rafael Leao 58'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Matteo Gabbia (61' Simon Kjaer), Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Yacine Adli, Tijani Reijnders (78' Ismael Bennacer) - Samuel Chukwueze, Christian Pulisić (61' Yunus Musah), Rafael Leao - Olivier Giroud (62' Luka Jović)

Lecce: Wladimiro Falcone - Antonino Gallo, Federico Baschirotto, Marin Pongracić, Lorenzo Venuti - Joan Gonzalez (46' Roberto Piccoli), Ylber Ramadani, Alexis Blin (78' Medon Berisha) - Patrick Dorgu (85' Santiago Pierotti), Nikola Krstović, Lameck Banda (46' Pontus Almqvist)

Żółta kartka: Blin (Lecce)

Czerwona kartka: Nikola Krstović (Lecce) /45' - za faul/