O Krychowiaku znowu jest głośno. Ależ show

Na Bliskim Wschodzie Grzegorz Krychowiak zaskakuje formą strzelecką. Polak zagwarantował zwycięstwo 2:1 Abha Club nad Al-Fateh SC.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak Twitter / SPL_EN / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Drużyna Grzegorza Krychowiaka walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i w niedzielny wieczór rozegrali istotny mecz z Al-Fateh SC. Już w szóstej minucie doświadczony pomocnik przypomniał o sobie, zdobywając bramkę.

Goście doprowadzili do wyrównania dzięki byłemu graczowi FC Barcelony Cristianowi Tello. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ w 57. minucie Krychowiak skompletował dublet i postawił kropkę nad "i" w tym spotkaniu.

Rewelacyjny występ 34-lletniego zawodnika sprawił, że zespół gospodarzy zwyciężył 2:1 i zgarnął komplet punktów. W efekcie Abha Club po 27. serii gier wydostała się ze strefy spadkowej Saudi Pro League.

Z ośmioma trafieniami na koncie Krychowiak jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Co ciekawe, były reprezentant Polski w bieżącym roku może pochwalić się pięcioma ligowymi trafieniami - przez ten okres tyle samo goli w Hiszpanii uzbierał Robert Lewandowski.

Abha Club - Al-Fateh SC 2:1 (1:0)
1:0 - Grzegorz Krychowiak 6'
1:1 - Cristian Tello 54'
2:1 - Grzegorz Krychowiak 57'