Boniek uderzył w trenera Legii. "To jest niemożliwe"

W niedzielę Legia Warszawa zremisowała na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 1:1. Gospodarze wypuścili wygraną z rąk w ostatnich minutach meczu. Zbigniew Boniek uderzył w trenera stołecznej drużyny.

Michał Mielnik
Z lewej Kosta Runjaić, z prawej Zbigniew Boniek PAP / FOTON / WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Z lewej Kosta Runjaić, z prawej Zbigniew Boniek.
To spotkanie mianowane było wielkim hitem 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa, która delikatnie mówiąc, ma przeciętny sezon, podejmowała lidera tabeli Jagiellonię Białystok. Dla gospodarzy była to szansa na przybliżenie się do czoła tabeli, dla gości na powiększenie przewagi nad goniącymi.

W 30. minucie spotkania to Legioniści rozpoczęli zdobywanie bramek. Kapitan Josue podał do Marca Guala, który dał prowadzenie miejscowym. W 83. minucie wyrównali goście za sprawą uderzenia Jesusa Imaza. Remis z pewnością nie był zadowalający dla żadnej z drużyn.

Zbigniew Boniek był gościem na kanale Prawda Futbolu. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uderzył w trenera Legii Koste Runjaicia. Chodzi o to, że niemiecki szkoleniowiec przez sześć lat nie potrafił się nauczyć języka polskiego. Porównał go do trenerów m.in. we Włoszech.

- Jedyna rzecz, która mi się nie podoba, że jest tu pięć czy sześć lat, a ja jeszcze nie słyszałem, żeby wywiadu po polsku udzielał. To jest niemożliwe. We Włoszech jak przychodzi trener, to po trzech miesiącach mówi po włosku. Kaleczy, ale mówi po włosku. W Serie A jest kilkunastu polskich piłkarzy i aż przyjemnie popatrzeć, bo każdy z nich śmiga po włosku. To trochę pokazuje. Jeżeli nie rozmawia bezpośrednio, to ta komunikacja nie jest taka, jaka powinna być - powiedział Zbigniew Boniek.

Legia Warszawa zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli i do liderującej Jagiellonii traci już siedem punktów. Kolejny swój mecz stołeczna drużyna rozegra w sobotę. Jej rywalem będzie aktualny mistrz Polski Raków. Mecz odbędzie się w Częstochowie.