Cudowne gole. Tak Manchester City uciszył Santiago Bernabeu

Druga połowa meczu Realu Madryt z Manchesterem City również obfitowała w piękne gole. Kibice w stolicy Hiszpanii byli świadkami wielu emocji.

Artur Karaszewski
gol Phila Fodena (Man City) w meczu z Realem Madryt Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Phila Fodena (Man City) w meczu z Realem Madryt
Po piorunującym początku pierwszej połowy rywalizacji Realu Madryt z Manchesterem City, druga odsłona była równie emocjonująca. Jej ozdobą była trzy cudowne trafienia.

W 66. minucie Phil Foden trafił zza pola karnego w samo okienko bramki i dał gościom wyrównanie. Kilka minut później angielski zespół był już na prowadzeniu za sprawą Josko Gvardiola, który również zdecydował się na bardzo precyzyjne uderzenie z dalszej odległości.

Przy pierwszej bramce dla przyjezdnych można było mieć pretensje do postawy Andrija Łunina, ale przy dwóch kolejnych o żadnych zarzutach nie może być mowy.

Real nie zamierzał składać broni i taka postawa się opłaciła. Po asyście Viniciusa Juniora mocnym strzałem z powietrza popisał się Federico Valverde i na tablicy wyników ponownie widniał remis.

Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Sprawa awansu przed spotkaniem rewanżowym nadal pozostaje otwarta. Drugi mecz zostanie rozegrany w środę 17 kwietnia o godzinie 21.