Perfekcyjny mecz VfB Stuttgart. Bayern niepewny nawet wicemistrzostwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: VfB Stuttgart pewnie ograł Eintracht Frankfurt

Pasjonująco zapowiada się walka o wicemistrzostwo Niemiec. Swój mecz wygrał w sobotę Bayern Monachium, a parę godzin później w świetnym stylu odpowiedział VfB Stuttgart, pokonując Eintracht Frankfurt 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

VfB Stuttgart był zespołem zdecydowanie lepszym pod każdym względem. Tu nie było cienia wątpliwości, kto bardziej zasługuje na komplet punktów. Gospodarze chcieli odpowiedzieć na zwycięstwo Bayernu Monachium i zrobili to w najlepszy możliwy sposób.

Zaczęło się bardzo szybko, bo już w 11. minucie. Fatalnie zachowała się defensywa Eintrachtu Frankfurt przy próbie założenia pułapki ofsajdowej. Wykorzystał to Serhou Guirassy i w świetnym stylu wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Po sześciu minutach było już 2:0, bo kolejne błędy w obronie gości wykorzystał Deniz Undav.

Na tym koniec? Otóż nie. Bo skoro rywal prosi się o kolejne gole, to trzeba to wykorzystywać. Jamie Leweling dostał dobre prostopadłe podanie, uniknął spalonego na skutek jeszcze jednej pomyłki rywali i on też zrobił swoje, będąc sam przed bramkarzem.

Po przerwie działo się trochę mniej. Zawodnicy VfB delikatnie zdjęli nogę z gazu. Wprowadzili tzw. tryb ekonomiczny, ale rywal i tak nie był w stanie poważnie im zagrozić.

Bayern ma 63 punkty, VfB też 63. Walka o wicemistrzostwo Niemiec zapowiada się bardzo ciekawie w ostatnich kolejkach.

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3:0 (3:0) 1:0 Serhou Guirassy 11' 2:0 Deniz Undav 17' 3:0 Jamie Leweling 37'