Manchester City zdemolował rywala. Moder bliski szczęścia

Manchester City wywiązał się z roli faworyta, pokonując 5:1 Luton Town. Brighton and Hove Albion z Jakubem Moderem w składzie musiało zadowolić się remisem 1:1 Burnley.

Rafał Szymański
Erling Haaland i Daiki Hashioka PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: Erling Haaland i Daiki Hashioka
Już w drugiej minucie Erling Haaland doszedł do głosu. Drugi strzał reprezentanta Norwegii przyniósł zamierzony efekt. Snajper uderzył nożycami, piłka odbiła się od twarzy Daikiego Hashioki i zatrzepotała w siatce.

Prowadzenie faworytów mógł podwoić Matheus Nunes. Defensywny pomocnik przedostał się w pole karne i po jego uderzeniu piłka zatrzymała się na słupku. Swoją szansę miał też Kevin De Bruyne, ale Thomas Kaminski wykazał się refleksem.

W 64. minucie drogę do siatki znalazł Mateo Kovacić. Chorwat strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce i bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Kolejne słowo należało do Haalanda, który pokonał Kaminskiego z 11. metra.

W końcówce swoją obecność na murawie zaznaczyli także Ross Barkley i Jeremy Doku. Z kolei Josko Gvardiol ustalił rezultat. Po zwycięstwie 5:1 nowy lider Premier League czeka na odpowiedź Liverpoolu oraz Arsenalu.

Warto odnotować, że w meczu "Mew" z Burnley Jakub Moder otrzymał szansę gry od pierwszej minuty. Reprezentant Polski przed końcem pierwszej połowy ładnie przymierzył z rzutu wolnego. Bramkarz rywali z trudem zażegnał niebezpieczeństwo. Kwadrans przed końcem Josh Brownhill dał radość kibicom na Turf Moor. Bramkę na 1:1 rywalom sprezentował Arijanet Murić - bramkarz nieudolnie próbował przyjąć piłkę i popełnił kompromitujący błąd. Moder rozegrał 77 minut.

W spotkaniu pomiędzy Nottingham Forest a Wolverhampton Wanderers trwała wymiana ciosów. Na miano MVP solidnie zapracował Matheus Cunha, czyli autor dwóch trafień. Gospodarze wywalczyli remis 2:2 za sprawą Morgana Gibbsa-White'a i Danilo.

Dopiero w 64. minucie padła pierwsza bramka w starciu Brentfordu z Sheffield United. Kuriozalnego gola samobójczego strzelił 19-letni Ollie Arblaster. Złudzenia kibicom drużyny przeciwnej odebrał Frank Onyeka, zdobywając bramkę na 2:0.

Manchester City - Luton Town 5:1 (1:0)
1:0 - Daiki Hashioka (s.) 2'
2:0 - Mateo Kovacić 64'
3:0 - Erling Haaland (k.) 76'
3:1 - Ross Barkley 81'
4:1 - Jeremy Doku 87'
5:1 - Josko Gvardiol 90+3'

Burnley FC - Brighton and Hove Albion 1:1 (0:0)