Czapki z głów przed Messim. Odpalił petardę [WIDEO]

W USA Lionel Messi kolejny raz pokazał błysk geniuszu. Gwiazda Interu Miami przyczyniła się do wygranej 3:2 ze Sportingiem Kansas City.

Rafał Szymański
gol Messiego Twitter / MLS / Na zdjęciu: gol Messiego
Po sześciu minutach gry na Arrowhead Stadium gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Erika Thommy'ego. Później Lionel Messi popisał się błyskotliwym prostopadłym podaniem do Diego Gomeza, który sfinalizował całą akcję.

W 51. minucie mistrz świata znowu przypomniał o sobie. Messi znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i nie musiał długo się zastanawiać. Filar Interu Miami fantastycznie uderzył pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Lokalni kibice przecierali oczy ze zdumienia po tym strzale. 36-latek wrócił do formy i po raz kolejny zachwycił Amerykanów.

Nadzieję miejscowym przywrócił Thommy, który dorzucił swojego drugiego gola. Luis Suarez wykorzystał klarowną sytuację i dzięki temu Inter Miami wygrał 3:2 na terenie Sportingu Kansas City.

Messi trafił do siatki w drugim z rzędu meczu Major League Soccer. Łącznie może pochwalić się pięcioma strzelonymi golami w tym sezonie.

Sporting Kansas City - Inter Miami 2:3 (1:1)
1:0 - Erik Thommy 6'
1:1 - Diego Gomez 18'
1:2 - Lionel Messi 51'
2:2 - Erik Thommy 58'
2:3 - Luis Suarez 71'