Cristiano Ronaldo wygrał sprawę z Juventusem. Klub zapłaci mu potężną kwotę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
zdjęcie autora artykułu

Portugalczyk wygrał proces ze swoim byłym klubem. Juventus musi wypłacić mu 9,7 miliona euro. O sprawie poinformował m.in. dziennikarz "La Gazzetta dello Sport".

W tym artykule dowiesz się o:

Cała sprawa miała początek w sezonie 2020/2021. W związku z wybuchem pandemii koronawirusa Juventus wprowadzał w życie rozwiązania mające na celu odroczenie części wypłat zawodników. Działo się to w porozumieniu z piłkarzami.

Stara Dama miała uregulować wszystkie należności względem swoich pracowników. Zarząd klubu nie wywiązał się ze zobowiązań względem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk postanowił wytoczyć klubowi proces.

Napastnik domagał się od Juventusu 19,5 miliona euro. Marco Guidi poinformował, że w sprawie zapadł wyrok. Turyńczycy muszą uregulować zaległości finansowe w stosunku do Ronaldo.

ZOBACZ WIDEO: Emerytura Gortata z NBA wynosi 33 tys. zł? "Te dane są dostępne"

Massimiliano Nerozzi przekazał jednak, że piłkarz Al-Nassr nie dostanie całej oczekiwanej kwoty. Zgodnie z wyrokiem 39-latek ma otrzymać od byłego pracodawcy 9,77 miliona euro.

Reprezentant Portugalii grał w Turynie w latach 2018-2021. Od stycznia 2023 roku występuje w Arabii Saudyjskiej. W tym sezonie rozegrał 37 spotkań, w których strzelił 36 goli i zaliczył 12 asyst.

Czytaj także: Media: sensacyjny transfer Rakowa Częstochowa. Przypomni się Polakom Głos z Hiszpanii: Przejście Polki do Barcelony to historyczne wydarzenie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Cristiano Ronaldo zagra jeszcze w klubie z Europy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)