Media: sensacyjny transfer Rakowa Częstochowa. Przypomni się Polakom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: kibice Rakowa
Na zdjęciu: kibice Rakowa
zdjęcie autora artykułu

Kontuzje Vladana Kovacevicia i Muhameda Sahinovicia wymusiły na Rakowie Częstochowa dokonanie dość nieoczekiwanego transferu. Portal Meczyki.pl informuje, że pod Jasną Górę ma udać się Dusan Kuciak.

Vladan Kovacević jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce Rakowa Częstochowa, ale obecnie zmaga się z urazem przeciążeniowym kolana i przechodzi intensywną rehabilitację. Nie wiadomo, kiedy będzie do dyspozycji trenera Dawida Szwargi.

Kontuzjowany jest też Muhamed Sahinović, który wystąpił w ostatnim meczu z Legią Warszawa. Bośniak naderwał mięsień czworogłowy i będzie pauzował przez około miesiąc. Raków został więc z jednym bramkarzem Kacprem Bieszczadem. 21-latek zagrał w dwóch spotkaniach w tym sezonie i w obu zawalał gole.

Dlatego zarząd mistrzów Polski zdecydował się na awaryjny i dość sensacyjny transfer. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, do Rakowa ma dołączyć Dusan Kuciak. Polskie kluby mogą dokonać tzw. transferu medycznego, jeśli przynajmniej jeden z bramkarzy uprawnionych do gry doznał kontuzji lub jest chory, co jest poparte zaświadczeniem lekarskim.

ZOBACZ WIDEO: Najpierw "piętka", a potem taka "perełka"! Cudownie przymierzył z 16 m

Wybór padł na niezwykle doświadczonego, 38-letniego Kuciaka. Na rynku nie było zbyt wielu dostępnych opcji, a dla Słowaka to szansa, by się przypomnieć polskim kibicom. Po raz ostatni zagrał mecz 27 maja ubiegłego roku.

Lechia Gdańsk spadła z PKO Ekstraklasy, w klubie zmienił się właściciel i Kuciak usłyszał, że nie ma dla niego miejsca w drużynie. Został odstawiony na boczny tor. Miał zielone światło, żeby szukać nowego klubu, ale żadna oferta nie okazała się dla niego na tyle atrakcyjna, by zrezygnować z dość sporego kontraktu w Lechii.

Umowa z Kuciakiem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Biorąc pod uwagę status zawodnika, Lechia nie będzie robić mu żadnych przeszkód z tym transferem. Dla klubu to też oszczędność przynajmniej kilku pensji.

Jak wyglądały ostatnie miesiące Kuciaka w Lechii? Nijak. Wszystko ograniczało się do treningów indywidualnych, dlatego jego forma jest jedną wielką zagadką.

Niemniej, to tylko pokazuje, jak niewielkie zaufanie ma Raków w stosunku do Bieszczada.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystko jasne. Wiadomo, kto skomentuje finał Euro 2024 w TVP! Fortuna przeszła Barcelonie koło nosa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (8)
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Piszesz o tej Pogoni, która was wykopała z PP i pozbawiła szans na odebranie go z gabloty Legii? BUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHA  
avatar
Jagafan !
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
O masz tu już nawet Pogoń was nienawidzi ?......ciekawe  
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie męczy cię to upośledzenie? Dlaczego ty sobie to robisz? Nienawidzisz się?  
avatar
Jagafan !
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Można, można......niektórzy mają Jędrzejczyków, Wszyłki i Jozesue.........a niektórzy Kuciaka  
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
17.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Jprd :D