Porażka to nie wszystko. Rozłam w szatni FC Barcelony?

llkay Gundogan po odpadnięciu z Ligi Mistrzów udzielił wywiadu, w którym skrytykował Ronalda Araujo m.in za otrzymanie czerwonej kartki w pierwszej połowie. Jak zareaguje na to szatnia Katalończyków?

Jakub Artych
Ferran Torres z FC Barcelony Getty Images / David Ramos / Staff / Na zdjęciu: Ferran Torres z FC Barcelony
FC Barcelona pożegnała się we wtorek z Ligą Mistrzów. W ćwierćfinałowym rewanżu przed własną publicznością Katalończycy przegrali 1:4 z Paris Saint-Germain. Paryżanie odrobili więc z nawiązką stratę z pierwszego spotkania (porażka 2:3) i zameldowali się w półfinale.

Porażka mistrzów Hiszpanii na własnym terenie była olbrzymim ciosem. Po meczu szczerego wywiadu udzielił Ilkay Gundogan, który skrytykował m.in Ronalda Araujo za otrzymanie czerwonej kartki w pierwszej połowie.

- Musisz odebrać piłkę lub trzymać się z daleka od obrońcy. Czerwona kartka na tak wczesnym etapie meczu po prostu zabija twoją grę. To cię zabija - powiedział reprezentant Niemiec, podkreślając, że on sam zdecydowanie wolałby stracić bramkę niż zostać wyrzucony z boiska.

Według dziennika "AS", słowa pomocnika podzieliły szatnię. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz gdy Niemiec krytykuje publicznie swoich kolegów z drużyny.

"Nie jest to zbyt komfortowa okoliczność, biorąc pod uwagę nadchodzący wyjazd na Santiago Bernabeu. Najbliższe dni pokażą, jaka będzie reakcja zawodników, którzy zostali niebezpośrednio wskazani przez İlkaya Gundogana" - podkreśla dziennik "AS".

Gundogan jest w tym sezonie jednym z najważniejszych zawodników Dumy Katalonii. W 45 meczach na wszystkich frontach zanotował pięć bramek i 11 asyst.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy słowa Ilkaya Gundogana podzielą szatnię FC Barcelony?