Znamy pary półfinałowe Ligi Mistrzów

Mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów dostarczyły mnóstwo emocji. Jako ostatni zakończył się dwumecz Manchesteru City z Realem Madryt, bo do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych. Jak prezentują się pary półfinałowe?

Tomasz Galiński
Real Madryt pokonał Manchester City po rzutach karnych PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Real Madryt pokonał Manchester City po rzutach karnych
We wszystkich meczach ćwierćfinałowych padły aż 32 gole. Emocji nie brakowało, ale zdecydowanie największe towarzyszyły spotkaniu na Etihad Stadium.

Kibice Manchesteru City nie wspominali miło środowego wieczora, bo obrońca trofeum przegrał po konkursie rzutów karnych z Realem Madryt. Goście prowadzili po golu Rodrygo, w drugiej połowie wyrównał Kevin De Bruyne. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były "jedenastki". Zaczęło się od złego uderzenia Luki Modricia, ale później czterej koledzy strzelali już bezbłędnie, czego nie można było powiedzieć o drużynie gospodarzy.

Sporo działo się też w innych spotkaniach. Krytykowany na każdym kroku Bayern Monachium wyeliminował Arsenal, z kolei w środę Paris Saint-Germain wykorzystało grę w przewadze w rewanżowym meczu z FC Barceloną, a w Dortmundzie po nieprawdopodobnych dziewięćdziesięciu minutach Borussia pokonała Atletico Madryt.

Pary półfinałowe wyglądają niesamowicie. Borussia zagra z PSG, a Bayern z Realem.

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 30 kwietnia - 1 maja, a rewanże 7-8 maja.