Oficjalnie: jest decyzja ws. przyszłości Dawida Szulczka

Dawid Szulczek dokończy sezon w Warcie Poznań, jednak dłużej nie będzie jej prowadził. Klub podał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
 Dawid Szulczek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dawid Szulczek
- Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą. Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje. Na podziękowania dla trenera i godne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas. Teraz wszyscy mamy świadomość pracy, która została tu jeszcze do wykonania w obecnym sezonie - przekazał na łamach oficjalnego serwisu "Zielonych" prezes Artur Meissner.

- Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi. To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel - po raz trzeci utrzymać się z Wartą w ekstraklasie. Tylko na tym się skupiam - oznajmił sam szkoleniowiec.

Dawid Szulczek trafił do Warty w trakcie rundy jesiennej sezonu 2021/2022, zastępując Piotra Tworka, i będzie w niej pracował do końca trwającej edycji. Do nowych rozgrywek "Zieloni" przystąpią już z innym szkoleniowcem.

Pod wodzą obecnego sztabu poznański zespół rozegra jeszcze sześć ligowych spotkań, w których musi sobie zapewnić utrzymanie w elicie. Aktualnie zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 pkt.

ZOBACZ WIDEO: Takie gole nie zdarzają się często. Przepiękne trafienie


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×