"Zabrakło czasu". Młody Polak mógł trafić do Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Owens / Mateusz Bogusz w akcji
Getty Images / Michael Owens / Mateusz Bogusz w akcji
zdjęcie autora artykułu

Forma Mateusza Bogusza rośnie z każdym występem. Jest na radarach sztabu Michała Probierza. Okazuje się też, że zimą był blisko wielkiego transferu.

W obecnym sezonie 22-letni Mateusz Bogusz wystąpił w ośmiu meczach Los Angeles FC i zdobył w nich trzy gole. Młody Polak znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i ma swoje cele.

Swoimi występami mocno pracuje nad transferem i powrotem do Europy. Celuje też w powołanie do reprezentacji Polski i wyjazd na Euro 2024.

- Euro? Marzenie każdego. Kilka razy byłem blisko powołania - za Czesława Michniewicza czy Fernando Santosa. Przeszkodziło zdrowie. Ale teraz już wszystko jest ok. Czuję się mocny i gotowy, aby pomóc - powiedział cytowany przez serwis meczyki.pl.

Okazuje się, że Bogusz, który za ocean trafił z angielskiego Leeds United, ma też dużą szansę wrócić na Wyspy. Jest bowiem obserwowany przez jeden z klubów występujących w Premier League.

W lutym informował już o tym na łamach WP SportoweFakty Piotr Koźmiński. Tekst przeczytasz -->> TUTAJ.

Co ciekawe do przenosin Bogusza mogło dojść już zimą, podczas ostatniego okienka transferowego. - Powiem tylko tyle, że na transfer zabrakło trochę czasu. Zobaczymy, co wydarzy się latem, bo są także sygnały z La Liga - dodał w rozmowie z Meczykami.

Bogusz w Major League Soccer pojawił się w 2023 roku. Pierwszy sezon w ekipie z LA zakończył z sześcioma golami i ośmioma asystami, a jego klub sięgnął po tytuł wicemistrza rozgrywek.

Zobacz także: "Przesada". We Włoszech wrze po decyzji Marciniaka Cash uratował awans, ale nie wszystkich zachwycił. Zobacz oceny

ZOBACZ WIDEO: Takie gole nie zdarzają się często. Przepiękne trafienie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty