Prześwietlili szatnię Barcelony. To z nimi "Lewy" ma najlepsze relacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Frenkie de Jong
Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Frenkie de Jong
zdjęcie autora artykułu

Kto z kim "trzyma" w FC Barcelonie? Po tej analizie katalońskiego dziennika "Sport" nie trzeba będzie się już nad tym zastanawiać. Redakcja ujawniła także, z kim najlepiej dogaduje się Robert Lewandowski.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] jest połączeniem doświadczenia i młodości. Jak w każdym klubie, wewnątrz drużyny możemy dostrzec kilka grupek, a jedną z najliczniejszych w ekipie Xaviego stanowią hiszpańscy gracze.

Tworzą ją Gavi, Pedri, Sergi Roberto, Ferran Torres, Marcos Alonso oraz Inigo Martinez. "Utrzymują w swoim gronie dobrą atmosferę. Często można zobaczyć ich razem" - opisuje kataloński dziennik "Sport".

W kolejnej grupie znajdują się młodsi zawodnicy, tacy jak Pau Cubarsi, Hector Fort, Marc Guiu, Fermin Lopez, Lamine Yamal, Ander Astralaga i Marc Casado. "Oni doskonale znają swoją rolę i swoją sytuację sportową. Niektórych łączą szczególne relacje, nawiązane w przeszłości w szkółce La Masia, jak ma to miejsce chociażby w przypadku Gaviego i Fermina" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

A z kim trzyma Robert Lewandowski? Polski napastnik najlepsze relacje ma z Marc-Andre ter Stegenem, Sergi Roberto, Frenkie de Jongiem, Ilkayem Gundoganem i Andreasem Christensenem.

"Ter Stegen, Sergi Roberto i Frenkie de Jong utrzymują świetne relacje. Nie tylko oni, ale także ich życiowe partnerki. Do tej anglojęzycznej grupy dołączyły postacie takie jak Lewandowski, Gundogan i Christensen. Pierwszą dwójkę także łączy szczególna chemia, ponieważ znają się z czasów gry w Dortmundzie" - pisze "Sport".

Co jeszcze wiemy o szatni FC Barcelony? Portugalczyk Joao Cancelo bardzo dobrze dogaduje się ze swoim rodakiem - Joao Felixem, podobnie jak Vitor Roque (Brazylia) z Raphinhą.

Czytaj także: W Barcelonie są praktycznie pewni. To on ma zastąpić Xaviego Burza pod wpisem Lewandowskiego. Tylko zobacz te komentarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty