Wpadka Atletico Madryt na boisku beniaminka

Atletico Madryt mogło uciec w tabeli Athletikowi Bilbao i przybliżyć się w kierunku Ligi Mistrzów. Zespół Diego Simeone sensacyjnie przegrał z Deportivo Alaves.

Michał Piegza
Piłkarze Atletico zawiedli w meczu z Deportivo Alaves PAP/EPA / PAP/EPA/ADRIAN RUIZ HIERRO / Piłkarze Atletico zawiedli w meczu z Deportivo Alaves
W piątek w a Lidze sensacyjnie dwa punkty zgubił, walczący o prawo gry w Lidze Mistrzów, Athletic. Zespół z Bilbao po 32. serii mógł zaliczyć kolejne straty do 4. w lidze Atletico.

Jednak zespół z Madrytu w niedzielę zawiódł. Drużyna Diego Simeone grała na boisku beniaminka Deportivo Alaves i do stolicy wróciła bez punktów.

Gospodarze trafiali po jednym razie w pierwszej i drugiej połowie. Atletico nie było w stanie odpowiedzieć i w efekcie nad drużyną z Kraju Basków ma już tylko trzy punkty przewagi.

Blisko urwania punktów Villarrealowi była Almeria. Drużyna zamykająca tabelę remisowała do drugiej minuty doliczonego czasu, kiedy gola zdobył Alexander Sorloth. Wiele wskazuje na to, że Almeria w 33. kolejce straci matematyczne szanse na utrzymanie w La Lidze.

Dwa punkty w wyjazdowej potyczce z Getafe stracił, walczący o prawo gry w pucharach Real Sociedad, który zremisował 1:1. Drużyna z San Sebastian wciąż wszystko ma swoich rękach.

Getafe CF - Real Sociedad 1:1 (1:1)
0:1 - Barrentexea 13'
1:1 - Latasa 29'

UD Almeria - Villarreal CF 1:2 (1:1)
0:1 - Akhomah 25'
1:1 - Lozano 30'
1:2 - Sorloth 90+2'

Deportivo Alaves - Atletico Madryt 2:0 (1:0)