Rewelacja Serie A podbiła Rzym. Łukasz Skorupski pokonany tylko raz

Bologna FC umocniła się na czwartym miejscu w tabeli dzięki zwycięstwu 3:1 z AS Romą. Na boisku pokazali się Łukasz Skorupski i Kacper Urbański, a Nicola Zalewski został na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Na poniedziałek w lidze włoskiej pozostawiono najbardziej smakowite kąski w kolejce. Przygrywką do derbów della Madonnina była konfrontacja piątego z czwartym zespołem w tabeli. AS Roma podjęła Bolognę FC w starciu mocnych kandydatów do awansu do tegorocznej edycji zreformowanej Ligi Mistrzów. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze mieli w tabeli o cztery punkty mniej niż Bologna. Inna sprawa, że Giallorossi dopiero w czwartek dokończą swój poprzedni mecz z Udinese Calcio.

Tydzień temu mecz zapowiadał się jeszcze ciekawiej. Wysiłki między innymi AS Romy, półfinalistki Ligi Europy, zapewniły Serie A dodatkowe, piąte miejsce w Lidze Mistrzów. Tym samym na lokatach premiowanych awansem do nich znaleźli się zarówno podopieczni Thiago Motty, jak i Daniele De Rossiego.

Bologna rozpoczęła mecz z Łukaszem Skorupskim w podstawowym składzie, więc ten mógł ponownie stawić czoła swojemu byłemu klubowi. Drużyna z Bolonii grała w pierwszej połowie z powodzeniem o przełomowe zwycięstwo. W niej zdobyła prowadzenie 2:0 uderzeniami Oussamy El Azzouziego oraz Joshui Zirkzee. Konfrontacja na Stadio Olimpico układała się po myśli Thiago Motty i jego podopiecznych.

Krótko po przerwie aż trzy zmiany w AS Romie, a jeden ze zmienników pozbawił czystego konta Łukasza Skorupskiego. Sardar Azmoun trafił na 1:2, dobijając własne uderzenie, zatrzymane przez reprezentanta Polski. Nie minęło jednak nawet 10 kolejnych minut i Alexis Saelemaekers odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Rossoblu po asyście Joshui Zirkzee. W 65. minucie w Rzymie zrobiło się 3:1 dla rewelacji sezonu.

AS Roma - Bologna FC 1:3 (0:2)
0:1 - Oussama El Azzouzi 14'
0:2 - Joshua Zirkzee 45'
1:2 - Sardar Azmoun 56'
1:3 - Alexis Saelemaekers 65'

Roma: Mile Svilar - Zeki Celik (52' Rick Karsdorp), Gianluca Mancini, Diego Llorente, Angelino (52' Leonardo Spinazzola) - Bryan Cristante (85' Joao Costa), Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini - Paulo Dybala, Tammy Abraham (52' Sardar Azmoun), Stephan El Shaarawy (72' Tommaso Baldanzi)

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch (80' Lorenzo De Silvestri), Sam Beukema, Riccardo Calafiori (80' Victor Kristiansen), Jhon Lucumi - Michel Aebischer, Remo Freuler, Oussama El Azzouzi - Dan Ndoye (80' Giovanni Fabbian), Joshua Zirkzee (69' Kacper Urbański), Alexis Saelemaekers

Żółte kartki: Paredes, Angelino, Pellegrini, El Shaarawy, Llorente (Roma) oraz Zirkzee, Freuler (Bologna)