Javier Tebas ponownie szokuje. Mecze La Ligi będą rozgrywane poza Hiszpanią?

Javier Tebas ma plan zakładający przeniesienie części meczów ligi hiszpańskiej za granicę. Do swojego pomysłu odniósł się na łamach gazety "Expansion".

Artur Karaszewski
Artur Karaszewski
Javier Tebas Getty Images / Oscar J. Barroso/Europa Press / Na zdjęciu: Javier Tebas
Szef La Liga znalazł się ponownie w centrum uwagi mediów. Wszystko za sprawą meczu Realu Madryt z FC Barceloną. Królewscy zwyciężyli 3:2, ale po spotkaniu więcej niż o wyniku mówiło się o braku systemu goal-line w ligowych rozgrywkach.

Javier Tebas niewiele robi sobie z wszechobecnej krytyki jego poczynań. Chce zrealizować plan, w ramach którego część spotkań ligi hiszpańskiej ma zostać rozegranych za granicą. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem są Stany Zjednoczone.

Prezes rozgrywek próbował już przenieść do USA mecz Girony FC z FC Barceloną, ale bezskutecznie. Bardzo zależy mu na wzmocnieniu pozycji hiszpańskiej piłki na rynku amerykańskim.

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

W tłumaczeniu swojego pomysłu powołuje się na przykłady z NBA oraz NFL, które organizują część swoich spotkań w Europie.

Kadencja Tebasa dobiegnie końca w 2027 roku, a na czele La Ligi stoi od 14 lat. Choć wielokrotnie powtarzał, że to jego ostatnie lata sprawowania tej funkcji, to w wypowiedzi dla "Expansion" zwrócił uwagę na pewien powód, który mógłby sprawić, że zmieni zdanie.

Chodzi o zagrożenie ze strony projektu powstania Superligi, który jego zdaniem jest niebezpieczny zarówno dla europejskiej, jak i hiszpańskiej piłki.


Czytaj także:
Barcelona otwarta na sprzedaż zawodnika. Ten jednak nie chce o tym słyszeć
Xavi poświęci Lewandowskiego? Sensacyjne informacje z Hiszpanii

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Tebas wprowadzi swój plan w życie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×